Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legdurvább, legvicces...

Melyik a legdurvább, legviccesebb hiba, amit egy programkódban valaha elkövettél?

Figyelt kérdés

Az egyik első C nyelven írt programomban volt megtalálható ez a zseniális sor (kicsit fáradt lehettem):

time = time;

Kíváncsi vagyok, nektek mi volt a legdurvább :D


2014. febr. 26. 16:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
97%
Hű, hát nem tudom, ez volt-e a legviccesebb pályafutásom során, de az jutott most eszembe, mikor Bash-ban úgy adtam meg a sleep mértékét, hogy azt hittem, milliszekundumban várja, mint a Java, közben pedig másodpercben kellett volna. És csodálkoztam, miért nem megy tovább. :D
2014. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
85%
Durva hiba: Bash szkriptben nem mindegy, hogy < vagy >. A végén sikerült törölnöm a felhasználókat, és újra kellett raknom a Linuxot.
2014. febr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
98%

Pythonban:


max = max(a, b)


Utána lestem, hogy hibát dob a következő max() hívásakor.

2014. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 iostream ***** válasza:
78%
Nem is értem, miért nincs névtérbe pakolva az összes alapvető beépített függvény.
2014. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
97%
Tesztképpen egy javascript-es catch-be beleraktam egy alert('fuck off');-ot, hogy tutira észrevegyem, ha hibára fut(sporadikus hiba volt, ráadásul nagyon ritkán jött elő, nem is sikerült előidézni), és persze véletlenül kiment a cucc éles build-re az ügyfélhez. Akinek aztán sikerült előhoznia a hibát.. :D
2014. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
96%

Tesztelés nélkül kiadni a programot a kezedből halálos bűn.

Akár intern vagy és CR-re adod tovább a kódod, akár ügyfélhez rakod ki.


Ennél súlyosabb hibát nem hiszem, hogy el lehet követni.


Legviccesebb hiba...

Talán ilyesmi, amit itt is írnak. Ezek felében már magamra ismertem:

[link]

2014. febr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
iostream: lehet, hogy be vannak rakva egy névtérbe, de a névtereket főleg a kezdők szokták úgy használni, hogy mindent a saját névtérbe importálnak.
2014. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
97%

PLC programban egy relét kellett periodikusan kapcsolni, de valamit elírtam és annyira kicsi lett periódusidő, hogy az egész PLC elkezdett zúgni meg rezegni mint az istennyila, mert olyan gyorsan kapcsolgatta a relét. Mondjuk ez akkor abban a pillanatban nem volt vicces, de azóta már szerintem összesen vagy $20.000-nyi elektronikát tettem tönkre, úgyhogy így utólag már inkább derülök rajta.


Ehhez kapcsolódik a mondás, hogy "a programozók legjobban a káromkodás nyelvét ismerik". Rám igaz.

2014. márc. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 iostream ***** válasza:
95%
Nincsenek sajnos. Pythonban mindenkit lebeszélnek az import * from X típusú importálásról, szóval nem jellemző a névtérből tömeges beemelés.
2014. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
97%
CSS3: Üres alt-al rendelkező képek és title nélkül rendelkező linkeknél content:" És a seo hol van b***meg?! " nagy vörös vastag betűvel... Véletlenül kikerült élesbe és majdnem 6 órán át aludtam békésen amikor az ügyfél hívot hogy ez most wtf?
2014. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!