Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért rossz egy olyan publikus...

Miért rossz egy olyan publikus esemény deklarációja amiben egy privát delegált szerepel?

Figyelt kérdés

Csak abban az esetben error amikor a delegált privát az esemény pedig publikus.


Például:

using System;

namespace Test {

class TestProgram {

private delegate void MyDel();

public event MyDel ev;

private static void Main() {

}

}

}


Ez rossz.De miért nem lehet így?


2014. márc. 8. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a delegate adja meg az eventhandler szignatúráját. Egy publikus eseménynél ehhez is hozzá kéne férni, private delegate esetén viszont nem tud. Delegate lehet bővebb láthatóságú, mint az azt használó event, de szűkebb semmiképp.
2014. márc. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
CS0052
2014. márc. 8. 09:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Így már értem kösszi. Zöldeltem.
2014. márc. 8. 09:43
 4/7 A kérdező kommentje:

Még annyit,hogy ez miért ad futtatási hibát?


using System;

namespace Test {

class TestProgram {

 

private TestProgram(): base() {

ev+=Main;

}

 

internal delegate void MyDel();

internal event MyDel ev {

add { ev += value; }

remove { ev -= value; }

}

 

private static void Main() {

TestProgram p = new TestProgram();

}

}

}

Futtatási hiba time: 0.11 memory: 44424 signal:-1

2014. márc. 8. 09:59
 5/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló tetszik az amit írtál jónak találom de mégsem értem,hogy miért nem lehet publikus eseményhez private delagáltat rendelni.Nem bírom értelmezni a válaszod.


Csak annyit szeretnék,hogy az első válaszoló válaszát valaki hozzáértő ki e tudná fejteni máshogy vagy mélyebben egy kicsit persze zöld kéz ért cserébe.

2014. ápr. 7. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:
A fenti helyzetben a delegate kvázi az esemény "típusaként" funkcionál. Nyilván ahhoz, hogy az eseményre fel tudjon iratkozni egy objektum, ahhoz ismernie kell, hogy milyen paraméterei vannak az eseménynek - ha te ezt privátként deklarálod, nem fog tudni hozzáférni. Mit szeretnél elérni a privát delegate-publikus esemény párossal?
2014. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmit.Így már értem.Adtam zöldet.:-) .
2014. ápr. 8. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!