Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lazarus hibaüzenetek?

Lazarus hibaüzenetek?

Figyelt kérdés

Elkezdtem programozni Lazarusban (előtte már Pascalban csináltam kb. 1 évig, de ott elég nehéz grafikus alkalmazást készíteni, vagyis inkább hosszadalmas...).


Sikerült csinálnom egy olyan programot, amin van egy gomb, amire ha rákattintok, akkor kilép.


A problémám ez a két dolog:

- Amikor bezárom a Lazarus szerkesztőt, akkor hibaüzenetek jelennek meg. Kb. 15-18 ablak.

- Ugyan ez jelenik meg a futtatható állomány bezárásakor is.


Néhány kép:

[link]

[link]

[link]



Még egy kérdés:

Elvileg ha olyan gépen nézi meg valaki, ahol nincs Lazarus telepítve akkor is elindul.

Hibaüzeneteket más gépen is kapnánk?

Vagy egyáltalán miért van?



2014. márc. 8. 13:18
 1/9 ejbenjaro ***** válasza:
Melyik lazarus verziót telepítetted? Tedd már fel valahova az általad készített teljes projektet.
2014. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lazarus IDE v1.1


Ide feltöltöttem:

data.hu/get/7496442/proba.zip

2014. márc. 8. 19:01
 3/9 ejbenjaro ***** válasza:

A programodat tudtam futtatni mindenféle hibaüzenet nélkül, tehát valami beállítás lehet rossz a Lazarusban.

Első körben szerintem töröld a lazarust a gépedről, minden beállításával együtt. Figyelj oda, mert valahol a Documents and settings\felhasználóneved alatt is létrehoz egy mappát (lehet a Local Settings-ben, nem emlékszem pontosan) ezt is törölni kellene (ha nem XP-d van, akkor a mappát valahol a Users\felhasználóneved alatt keressed.

Aztán innen : [link] töltsd le a legfrissebb windows-os verziót, ami jelenleg az 1.2.0-ás. Majd telepítsd fel. Ha mákod van, akkor elmúlik a hibaüzenet. Ha nincsen, akkor majd kereskedünk. Emlékeim szerint windows alatt régebben voltak gondok a debugerrel, lehet nálad is azért köhög.


A programodhoz még annyit, hogy a gomb eseményébe elég a close; nem kell az Application.Terminate; ezzel is simán kilép a programodból.

2014. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SimkoL ***** válasza:
Nekem kapiból nem fut az exe mivel békebeli xp-m van:) és ahogy ejbenjaro kolléga írta az Application.Terminate nem szép kilépni a programból - hacsak valami ok miatt nem kell megszakítani a program futását. Nem keveredik valami a 32 és a 64 bites verzió között?
2014. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


64 bites Windows 7-em van.

Letöröltem mindent, most töltöm le az újat.

Majd szólok, ha felraktam.

2014. márc. 8. 20:06
 6/9 ejbenjaro ***** válasza:

Mielőtt leszeded belőle a 64bites verziót olvasd el ezt: [link]

Azt javasolják, hogy 64 bites windows-ra is inkább a 32 bites rendszert szedd le és ha akarsz 64bites programot fordítani vele, akkor még az idevonatkozó crosscompiler csomaggal tudod megoldani a problémát.

2014. márc. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, most már egyik esetben sem kapok hibaüzenetet.


Még annyi megnéznétek, hogy tudjátok-e futtatni az .exe-t?

Link:

data.hu/get/7496771/proba.zip

2014. márc. 8. 20:43
 8/9 SimkoL ***** válasza:
Igen fut.
2014. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:
Linuxon is.
2014. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!