Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban ezt hogyan tudom...

C#-ban ezt hogyan tudom megvalósítani?

Figyelt kérdés

Van egy Form1, azon egy listbox és egy button. Ha rákattintok a button-re megjelenik a Form2, ott létrehozok egy objektumot (textboxokon keresztül meg kell adni a paramétereit), illetve ott is van egy button, aminek hatására bezáródik a Form2, és a Form1-en a listboxhoz hozzáadódik a létrehozott objektum.

Ezt hogyan tudom megvalósítani? Hogyan tudok egy objektumot átadni formokon keresztül? Igen, tudom, Google a barátom, de ott a legtöbb megoldás olyan, hogy új Form1-et hoz létre, de nekem az eredetibe kellene visszaadni.

Jelenleg ott tartok, hogy Form2-nek van egy metódusa, ami létrehozza az objektumokat, de ha Form1-en keresztül ezt meghívom, akkor elszáll a program, mert a metódus nem tudja létrehozni az objektumot a paraméterek hiánya miatt.


2014. márc. 8. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerű, csinálsz form2-n belül egy függvényt, és ezt fogod meghívni a show/domadal stb. helyett. Majd ez házon belül megcsinálja ezt neked (ill beleírod, hogy megcsinálja), és rendelkezik azzal a szuper tulajdonsággal, hogy olyan visszatérési értéke lesz, amilyenre definiálod. Pl. tök véletlenül épp a te (kitölött) objektumodat fogja visszatérni.
2014. márc. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet félreértelmeztem, de nem működik. Form2-be írtam egy metódust Show helyett, amibe beleírtam, hogy jelenítse meg a Form2-t, hozza létre az objektumot majd térjen vissza ezzel. És a hívást eleve úgy írtam, hogy egyből a listboxba tegye. De itt is az a gond, hogy nem tudja miből létrehozni az objektumot (mert nincs megadva még paraméter).
2014. márc. 8. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Form2-be csinálj egy eventet, amelyik bezárásakor váltódik ki, és paramétere az új objektum.

Form1-ben példányosítsd a Form2-t, iratkozz fel az eseményre, majd jelenítsd meg Form2-t.

Form1-ben létrehozott eseménykezelő pedig adja hozzá a listához a paraméterül kapott objektumot.

2014. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod a választ:

[link]

2014. márc. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!