Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Foglalkozik valaki ilyen...

Foglalkozik valaki ilyen szoftverszétszedéssel?

Figyelt kérdés

Van egy kamerám, aminek van egy primitív szoftvere, a firmware letölthető a gyártótól.

Olyan módosítás kéne, hogy ne sípoljon a kamera bekapcsoláskor meg kikapcsoláskor, meg hogy esetleg USB porton keresztül lehessen merevlemezt mount-olni, ne csak az sd kártyát valamint végtelenített felvételt lehessen csinálni, ne csak mondjuk 15 perceset.



#kamera #Prestigio #debug #cooked firmware
2014. márc. 11. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez egy olyan hetes munka és mellette komoly szaktudást igényel. Ha találsz is valakit akinek van erre ideje ( prog.hu-n érdeklődnék a helyedben ) azzal legyél tisztában, hogy meg fogja kérni az árát. Én legalábbis ezt tenném, bár nem értek hozzá, nem a firmware a szakterületem.
2014. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Keress rá neten a kamerád modelljére, biztos vannak fórumok ahol firmware moddolással foglalkoznak. (Persze angol nyelven, ha e nem gond.)


15 percet enged? Lehet kicsi a SD kártya mérete, vagy úgymond buta a gép processzora. Lehet okkal van ez a 15 perc. Így félő, hogy a kamerád vagy régi, vagy alacsonyabb árkategóriába esik, így kevesebben is foglalkoznak a moddolásával.


Írd le a típust és a jelenlegi firmware verzióját, úgy könnyebb segíteni.

2014. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Prestigio 710x, ez a legújabb model, 40k huf árkategória, 32GB microSD-t tettem bele, ez 1080p 30fps mellett kb 96perc ennyit olvastam valahol.

1 mp 1MB - de nem vagyok biztos benne, letöröltem a felvételt. Majd megnézem.


Nem vagyok biztos benne hogy csak 15 perc de mintha a beállításban azt lehetett megadni. Sajnos csak 15 percet bírt az akkuja. Vadonat új!

Nem tudom ez normális-e. Gyártónak írtam, majd válaszolnak 3 napon belül.


Gyártó ezt az adatot sehol nem tünteti fel, a használatiban sem, az angolban sem, azt hiszem, de ezt is újra elolvasom. A magyart olvastam részletesebben. csak annyit ír hogy ha usb ről töltöm menet közben akkor tovább tart :) Még jó hogy, csak én nem töltöttem. Autós töltő van hozzá, csak nincs autóm :)


[link]


Ez a firmware fájlja.

2014. márc. 11. 10:13
 4/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem, 20 perc lenne kb. 1GB. 10 perc után kikapcsolt, lemerült.

Ez egy nagy rakás xar. Visszanézve a felvételeket, ugyan hajnalban készült és be volt állítva a night moed, de ze inkább mókusvakítás.


Ez egy gagyi, kamera. nem ér 40eFt-ot.


10 perces felvétel, kritikán aluli minőség. Ki fogom nappal is próbálni természetesen.

A gyártó tesztvideói a youtube-on köszönőviszonyban nincsen azzal amit ez produkált.


Csalódás.


Prestigio 710x vélemény az hogy gagyi, olcsó de kidobott pénz és átverés a gyártó által közzétett videó.

2014. márc. 11. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:

@első: ez nem egyhetes munka. alsó hangon is kb 160 munkaóra (yup, that's egy hónap), mert emberünk tulképp egy vacsiúj, custom firmware-t szeretne a kamerájába.


Egyrészről ez azonnali garibukta, másrészt igen komoly szakértelmet kíván meg, harmadrészről pedig, ebből és a becsült munkaidőből összetevőleg, piaci értéken a kérés uszkve 750k forint, de inkább jóval fölötte.

2014. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fullHD sok esetben parasztvakítás, van benne egy VGA, jobb esetben 720p-s szenzor. A tiéd (már ne is haragudj) egy webkamera szenzora, ne sok jót remélj.


Tipp:

Próbáld meg 720p-s felbontással. és haladj lentebb, ahol nem lesz láthatóan rosszabba a kép ott állj meg. A fullHD gyakran egy felskálázott kis felbontás, olyan felesleges és parasztvakító mint a digitális zoom.


Az éjszakai mód, pedig néhány infra led, amit a szenzor érzékel, de a szemed nem. Csak 1-2 mérette működik, ha hajnalban kimész videózni kellemetlen meglepetés fog érni ha visszanézed a felvételt.


A te készülékedben nincs mozgó optika, így nem tud zoomolni, de is erőltesd.


Valóban nem egy erős kamera, ennyiért már kézi kamerát veszel.

2014. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ebben nincs infra, az tuti. Igen a csalódás bejött. Viszont most verőfényben jobb a kép.


Ettől függetlenül szerintem a gyártó tesztvideója nem ilyen optikával készült. Átbaxás finoman szólva.


.mov formátumban menti el, és így 9perc 46mp-es videó 496MB -os, tehát nem 96 perc, hanem 10óra! férne el 32GB-os kártyára.

Ha nem lenne gagyi a kamera, akkor jó lenne. :) Na de kis pénz kis felbontás.

Kritikán aluli a "night mode", gyakorlatilag semmit nem látni, még a verőfényesen kivilágított utcán sem. Lencse plexije lepucolva természetesen. Egylézeres irányzék van beépítve, fogalmam sincs mire jó, nyilván távolságot mér és úgy lövi be az élességet, bár inkább az életlenséget.


#cooked fw

Nem értek hozzá, de az hogy újra kéne írni a teljes firmware-t, kicsit túlzónak hangzik. Persze mondom, nem értek hozzá.


Remélem egyszer felkapott lesz a kamera, és nekiállnak széthekkelni.


Hát akkor egy drága tesztkamera lett ez most. Visszavenni tuti nem vennék vissza. Ráadásul adok még neki egy esélyt a nappali tesztüzemre.

2014. márc. 11. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig ez nagy valószínűséggel valóban full FW rewrite, mert gyakorlatilag minden lényeges funkcióhoz hozzá kell nyúlni. Ez egészen biztosan nem az "átpöccintem ezt a bitet itt, meg azt ott és kész" kategória. Jópofa, élvezetes meló, de rengeteg szakértelem és még annál is sokkal több befektetett munka kell hozzá.


Nagyjából az egyetlen reményed, ha - ahogyan más is felvetette már - van hozzá a neten elérhető, az igényeidet kielégítő "public domain" firmware, amit lelkes buherálók osztogatnak.

2014. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!