Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Delphi (XE5) egér mozgatásnál...

Delphi (XE5) egér mozgatásnál belassul a program?

Figyelt kérdés

Egy Form, egy Image és egy Timer.

A Timer 10 ezredmásodpercenként rajzol valamit a Image komponensre.

Mozgatom az egeret a Image-n, és a rajzolási sebessége lelassul.

Nem lesz nagyobb a processzor igénye és semmiféle egér mozgatással kapcsolatos műveletet nem kell végeznie, se a Timer-nél se sehol.

Mi a probléma?

(Feleslegesen kérnétek kódot mert egyszerű és elmondtam mindent)

Fontos lenne mert fogalmam sincs mi lehet a probléma, és így nem tudok haladni.

(és kezdő vagyok)



2014. márc. 14. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet szálasítani kéne a programot (thread)
2014. márc. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az már megvolt, felesleges mert ugyan olyan.

De csak akkor kéne amúgy ha a fő szál nem bírná, és sokat használna a processzorból, de nem. 0-1 százalékot használ.

2014. márc. 14. 22:57
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Talán :


1. Timer nagyobbra vétele (10 az marha kevés, ha mozit nézel az is 250 milisec, tehát próbálj kb 200-at)


2. Application.ProcessMessages; procedure berakása a ciklusba (valószinűleg a OnTimmer procedurába kell berakni, hisz az a ciklus)



Sok sikert.

Üdv.

2014. márc. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A 10 tökéletes nem azzal van a baj. mert írtam hogy nem használ a processzorból semmit. De egyébként ha 200-ra is állítanám akkor az FPS 5 lenne ami szaggatás. De azért kösz a választ.

2014. márc. 15. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!