Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan készül egy játék...

Hogyan készül egy játék magyarítása?!

Figyelt kérdés
Beszélek néhány nyelven és arra gondoltam, hogy elkezdenék játék magyarításokat készíteni, hogy betöltsem a jelenlegi űrt a piacon. Viszont én nem tudom miként működik ez, nagyon bonyolult?! Nyilván programozni kell, de nem tudna esetleg valaki megtanítani?! Szeretnék részt vállalni ebben a munkában...

2014. márc. 16. 13:50
 1/5 SoulEater7797 ***** válasza:
Megkeresik a játék nyelvfájljait, majd átírják őket megfelelő módon.
2014. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Programozni nem annyira kell tudni, inkább szerencse kell hozzá, hogy a nyelvi fájlok könnyen szerkeszthetők legyenek.

Itt vannak cikkek is: [link]

De ha a piacon akarod az űrt betölteni, akkor a gyártók engedélye nélkül tilos módosítani a programokat, így pénzt nem kérhetsz érte.

2014. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Csori96 ***** válasza:

A nyers szöveg kinyerésének a nehézsége változó, mondhatni játékfüggő. Valamikor nagyon el vannak rejtve a szövegfájlok, és nagyon nehéz hozzájuk jutni, viszont van amikor csak két kattintás, és mehet is a fordítás.


A Magyarítások Portálon van pár segítőkész ember, akiket ha megkérsz, elmagyarázzák, hogy hogyan tudod az adott játékból kinyerni a szövegeket, majd visszarakni. Ha lenne kérdésed, írj!

2014. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, ez nagyon fura... Megkerestem az oldalt - ahogy tanácsoltátok - de gyakorlatilag kiröhögtek, hogy mit akarok én. Mondtam, hogy csak segíteni szeretnék, szeretném megtanulni ezt az eljárást. Azóta se válaszoltak...
2014. márc. 27. 09:20
 5/5 Csori96 ***** válasza:
Kinek írtál?
2014. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!