Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magával a programozással...

Magával a programozással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdtem el programozást tanulni (ha a pascalt annak lehet nevezni), de egy dolog érdekelne. Hogyan készülnek a szoftverek? Mármint pl ha turbo pascalban megírok egy programot akkor a turbo pascalban tudom lefuttatni. De hogy kell olyan progit megcsinálni aminek van külön exéje. menüje stb.


(félreértések elkerülése végett nem ezt akarom most ezzel a "tudásommal", csupán érdekel a dolog)



2014. márc. 19. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
megírod, lefordítod, futtatod exe -be :-)
2014. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Forditóprogram : [link]


A turbó is tud lemezre "forditani" csak be kell állitani :

Compile - Destination kép : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2014. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"van külön exéje. menüje"

Ha a "menüje" rész alatt az ablakos progikat érted, akkor ahhoz magát a programot kell úgy megírni. Vannak rá könyvtárak, környezetek, vagy alacsony szinten (Windows alatt) "Win32 API"-ként tudsz rákeresni.


De szerintem egyelőre hanyagold, annak is eljön majd az ideje. :)

2014. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
54%
Ha pascalban programozol, használj Lazarust. A grafikus elemeket berakod az ablakba, és Free Pascalban megírod mögé a szubrutinokat/függvényeket (gyakorlatilag ugyanaz, mint a Turbo Pascal, csak többet tud, és naprakész). Eleinte szokni kell az objektumorintált logikát, de ha nagyjából megérted, nagyon élvezetes és egyszerű. A programok meg mutatósak és a szokásos grafikus felületűek lesznek.
2014. márc. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:
54%
Nyugodtan akarhatsz grafikus felületet a mostani tudásoddal, grafikus felületre sem csak világrengető alkalmazásokat lehet írni, hanem olyasmiket is, hogy két szövegmezőben beírsz két szót, és gombnyomásra egy harmadikban egybefűzve megjeleníti őket. Ha ilyesmi már megy, mindig kitalálhatsz hozzá valami bonyolítást.
2014. márc. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha kötelező pascalt tanulni, mert iskola vagy ilyesmi, akkor az előttem szólók válaszoltak. De ha most kezdenél programozni önszorgalomból, akkor sokkal inkább javaslom a C#-t, a Visual Studióban könnyen és gyorsan össze tudsz dobni grafikus felületeket. "Hasznosabb", maibb tudás és nagyobb sikerélmény. (De kezdhetsz mondjuk pythonnal is, csak ott kicsit körülményesebb a grafikus felületek összedobása, persze ott sem tragikus :))
2014. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!