Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kb mennyibe kerul egy adatbazi...

Kb mennyibe kerul egy adatbazis kezelo rendszer egy kisebb cegnek, ahol az ugyfelei adatait tartja nyilvan? Internetrol elerheto kellene. Egy hozzavetoleges ar?

Figyelt kérdés
Esettanulmanyhoz van ra szuksegem, az egyetemen. Verseny van:D
2009. dec. 15. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
ingyenes.. mysql, postgres
2009. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok.


vagyis nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy a liszenszük is megengedi, de szerintem mysql 100%, hogy engedi, postgres-ről meg nem tudok annyit, de valószínűsítem, hogy az is.

2009. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jaj, ezt tudom, azt hiszem nem fogalmaztam eleg jol meg. Egy olyan alkalmazas kell, amit a legtudatlanabb ember is tud hasznalni es egy adott cegnek tervezik. De vegulis egy altalanos alkalmazas is megtenne. A lenyeg, hogy nagyon felhasznalo barat legyen, lehessen jelenteseket lekerni, kulonbozo kriteriumok szerint csoportositgatni, nyilvantartani historikusan valtozasokat. (akar bevetelek, akar informaciokat az adott partnerre vonatkozoan) mindegy, hogy milyen program segitsegevel van elkeszitve csak fusson egy atlag gepen es laptopon, es legyen internet alapu es megbizhato
2009. dec. 15. 22:51
 4/8 anonim ***** válasza:

hm, lehet félreértettem.. az megoldás, hogy van egy ingyenes db szerver és egy programmal piszkálod azt?


pl:

[link]

[link]

[link]

[link]


az a helyzet, hogy ehhez is (nem kevés) db ismeret kell..

d

e most jut eszembe, hogy egy mennyiért fejlesztenek le neked egy programot, amivel egy db-t piszkálhatsz?

szerintem nem a db-n van a hangsúly, azt talán a db szerkezetből is lehet generálni. szerintem a program többi része a lényeges.


ha még mindig nem sikerült kitalálnom, hogy mi akarsz, akkor bocsi, úgy látszik nehéz a felfogásom XD

2009. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ertem, hogy te mire gondolsz.

De en egy kesz alkalmazasra. vagyis egy egyszeru futtathato programra, amilyeneket a gazdasagi informatikusok keszitenek, vagy mas infosok is biztos. a ceg igenyeire szabjak.

mondjuk a ceg titkarnoje lat belole egy nagy ablakot, par menuponttal meg par nyomogombbal. Tud vele par kattintassal nyomtatni forgalmi adatokat tobbfele bontasban, vagy munkapontonkent osszesitve a partnerek listajat meg tudja nezni. Ilyesmire gondolok. Nalunk ezt alkalmazasnak hivjak. szoval nem egy accesst vagy foxprot keresek valaszul, tudom, hogy van soksok nyelv, amiben el lehet ezeket kesziteni. nekem csak be kell irni egy realis arat, mert ajanlani szeretnem egy cegnek, hogy terveztessen ilyet.

2009. dec. 16. 00:28
 6/8 A kérdező kommentje:
vagyis te pl.keszitesz nekem egy alkalmazast azok segitsegevel, amiket belinkkeltel, de en csak egy .exe-t vagy mas futtathato fajlt hasznalok. es nem kell ertsek kicsit sem az adatbazis kezeleshez.
2009. dec. 16. 00:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez egy viszonylag egyszerű php/mysql alkalmazás.

Lényegében te megynyitod egy bőngészővel egy webes ürlapot és ott a felhasználó barát módon lekérdezhetsz adatokat.

(Pl én is csinálok ilyeneket).


Az "anyag költség" annyi, hogy kell egy webserver ami tud mysql és php kezelni, ez kb 2-3000Ft/hó előfizetést takar ha valakinek nincs saját.

Az alkalmazás elkészítése pedig szakember és feladat függő, azaz kb 30ezer és 300ezer között bármi lehet.

2009. dec. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben, koszonom a valaszt
2009. dec. 16. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!