Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programot vagy szoftver...

Milyen programot vagy szoftvert használnak textúra vagy animáció készítésre, amit itthon is tudok használni a gépen?

Figyelt kérdés

2014. márc. 26. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Blender ingyenes 3d animációs progi. A modellt szétvághatod felületekre,ami alapján tudsz rá húzni textúrát.
2014. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olvastam az előző kérdésed is, fontos lenne tudni, hogy milyen játékban szeretnéd kicserélni a textúrát. Mert pl. MineCraftban elég egy Gimp, de pl. FarCry-hoz már nem feltétlen. Animáció is attól függ, hogy 2D vagy 3D. 3D-hez ott a blender, mint előttem is írták.
2014. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

S.T.A.L.K.E.R. játékokhoz szeretnék először.

Ezután pedig még nem tudom,de ezek vannak a gépen:

Stalker Clear Sky

Stalker Call of Pripyat

Metro 2033

Metro Last Light

Tomb Raider

Assassin's Credd 4 Black Flag

Battlefield 4

Call of Duty Ghosts

Resident Evil Revelations

2014. márc. 26. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szóval a 3d modellezőben úgymond varratokat hozol létre,ezek olyanok,mint mikor mondjuk egy kockát kiterítesz lapokra és ez a kiterített állapot egy kép. Gyakorlatilag ezt fested meg.

[link]

Konkrétan texturát nem sokat csináltam,de szerintem a programoknál lehet eleve megvan a kiterített képe a modellnek. És ahogy én gondolom a nehézség az,hogy mivel a felület egyenetlen számolni kell vele,hogy mondjuk van egy lefele szélesedő tárgyad,akkor,ha te erre egy olyan textúrát húzol,amin egy egyenes vonal van ,akkor az is szélesedni fog. Ezért a textúra torzulását figyelembe kell venned.

2014. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezekhez a játékokhoz nem valószínű, hogy össze tudsz hozni normális textúrákat, mivel elég sok munka van bennük, és profik csinálták. Szóval biztosan minőségromlás lesz a vége. De hajrá, gyakorlásnak jó, nehéz, de jó.
2014. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Stalker-hez még lehet,nem?

Az a játék grafikai szempontból nagyon gyenge,én moddal játszottam velük,amióta megismertem (Már több mint 3 éve).Csak tudnék fejleszteni rajta.Illetve milyen hardver kell ehhez?Erős hardverrel könnyebb a munka?

2014. márc. 26. 21:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Textúrához PhotoShop kell ahhoz nem kell egy bivaly gép. De, tapasztalat az nem árt, ez ugyan úgy vonatkozik a modellezésre, és ez nem csak a minőség miatt, hanem, hogy olyan poligon hálót kell tervezned amit a játékmotor el is bír :D
2014. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!