Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Végtelen ciklus?

Végtelen ciklus?

Figyelt kérdés
Adott egy feladat amiben be kellene kérni 2 számot. Az egyik azt jelenti hogy hány másodperctől számoljon vissza a második pedig hogy hányszor csipogjon a program ez így meg is lenne viszont úgy kellene nekem hogy bekérje az elején a 2 számot és végtelenig csinálja ameddig egy billentyű lenyomásra meg nem szakítom. Ezt c# ban vitelezném ki Sharpdevelop progival. Ötlet valakinél.
2014. márc. 31. 15:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Kezdjük ott, hogy egy szálnak nincs "stop" metódusa. A szál maga egy metódus."


Sikerült belekötni a nyelvezetembe? Hát gratulálok hozzá. :)

2014. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"utána van egy 2 sec delay amíg végig vizsgálja hogy eleget csipogott e azzal lehet valamit kezdeni?"


Miféle delay? 2 sec-ig tart megvizsgálni? Azt nem hiszem. A delay-t te raktad bele, úgy sejtem.

Viszont akkor meg muti a kódot.

2014. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

for(a=0;a<500000;a++) // <= AZ IGAZI VÉGTELENITETT CIKLUS :D

{

for(int qq = v;qq >= 0;qq--)


{

Thread.Sleep(1000);

szamlalo = qq;

Console.Write("\r Ennyi másodperc van hátra: {0} ", szamlalo);

}


for(i=0;i<b;i++)

{

Console.Beep(5000, 1000);

Thread.Sleep(1000);

}



}


az elejében ha visszaszámolt át ugrik a 2. ciklusra ahol csipog annyit amennyit megadtunk és még vizsgál 1 et hogy van e még olyan csipogás amit teljesíteni kell majd ez után ugrik fel és adja hozzá a következő részletet a teljes ciklushoz


// A kód helytelensége miatt ne szóljatok le :D

2014. márc. 31. 18:51
 14/17 anonim ***** válasza:

Végtelen ciklus:


while (true) {

//...

}

2014. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
És szerintem elég egy Sleep, miért kell az elejére meg a végére is? A 2. körtől úgyis "összeadódik", nem?
2014. ápr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azért azon a végtelen cikluson dobtam egy hátast.
2014. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Már a feladat specifikációja is gyanús nekem, elég pongyola..


Végtelen ciklus kell, de adott másodperctől számol visszafelé??

És minuszba megy a számláló? "-123 másodperc van hátra", hát ez elég hülyén néz ki.

Másrészt meg a csipogások számánál nincs kikötve, hogy a egyenletesen kell eloszlatni a futási időre, így a feladat megoldását az is kielégíti, h először csinálsz N darab csipogást, majd egy utána egy ciklussal visszaszámolsz M second-ot.

2014. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!