Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet WINDOWS alatt...

Hogyan lehet WINDOWS alatt RÉGI Basic nyelven írni? Ha erre az a válasz, hogy Visual Basic alatt, akkor a Visual Basic objektumorientált program?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:

A Visual Basic objektum orientált. (Már amennyire az tud lenni. De elvileg feltétlenül.)


A RÉGI Basic alatt a Spectrumos/Commodore-os Basic-et érted?

Akkor szükséged van egy Spectrum/Commodore emulátor programra. Azt elindítod, és ott tudsz programozást tanulni, gyakorolni, bemutatni a gyerekednek, vagy amire kell.

2009. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem felejtsd el a BASIC-et. Már sokkal jobb nyelvek vannak, amikkel el lehet kezdeni tanulni a helyes (!) programozást, pl. Python, Java, de még a Pascal is jobb (freepascal). Eltelt közben vagy 25 év...
2009. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, a Comodore-os Basic-ra értem. Tudom, hogy van nála jobb programnyelv. Amúgy hogy lehet elérni azt a Comodore-os felületet?
2009. dec. 18. 17:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi az eddigi válaszokat. Amúgy nincs gyerekem, 12 vagyok... :)
2009. dec. 18. 17:20
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Delphit kezdd el, én 13 évesen tanultam meg :) Vagy ha muszáj akkor Visual Basic, kb. ugyanaz mint a BASIC.
2009. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Megtanulod a C64 BASIC-et, aztán rájössz, hogy semmit nem tudsz kezdeni vele, csak C64 BASIC (egyszerű, pár soros, szöveges) programokat írni. Szerintem leírást is csak könyvtárban találsz hozzá, ha szerencséd van. Én mindenképpen lebeszéllek erről, annyi jó programnyelv van még, amivel el lehet kezdeni. Később úgyis kénytelen leszel mást is tanulni, ami ér is valamit.
2009. dec. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A Visual Basic miben más, mint a rendes?
2009. dec. 19. 12:00
 8/10 anonim ***** válasza:
A kérdésre majd más válaszol, de ha tudsz angolul, itt van egy link kezdő programozóknak: [link]
2009. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a linket.
2009. dec. 19. 17:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ok különbség van. és a Visual basic 6.0 a legújjabb belőle ami nem .NET-es még.

azóta a .NET-be belepiszkáltak olyan C-s meg pascalos, programozási elmebetegségekkel és így már nem olyan könnyű megírni egy programot mint korábban a 6-os ban.

Én a 6.0-ban írtam meg a szakdogámat, teljesen egyedül, a suliban meg a pascalt 1.5 évig, és a delphi-t pedig 0.5 évig oktatták. Pascalban inkább nem írnék programot eléggé elavlt. bár nem kell hozzá windows rendszer.

Delhinek meg eléggé gánya a súgója nehéz megtalűéni ami kell hogy haladni lehessen. Visual Basicben nem kell minden apró kis sz@rral foglalkozni mint a Delhiben, de korlátozottabb a felhasználhatósága az objektumoknak. Nincs ősosztály VB-ben, ami azíért sokszor jól jönne.

De egyébként elég jól meg lehet lenni a VB-vel.

A VB6-nak tudomásom szerint legújjabb jav.csomagja a SP5-ös.

Egyéb kérdésed van írhatsz privit is.

2009. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!