Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan weboldal ahol...

Van olyan weboldal ahol konyeden tudnam megtanulni a notepad++ html nyelvet?

Figyelt kérdés
Az iskolaban ezt tanuljuk de az oran nem ertek meg tull sokat ezert keresek valamien oldalt ahol 1szeruen levan irva h hogyan kell hasznalni es mik a parancsok . Elore s koszonom.

2014. ápr. 1. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:

a notepad++-nak annyi köze van a html-hez mint kávédarálónak a kávéhoz. az csak egy szerkesztő program. a html pedig a nyelv amit el akarsz sajátítani. azért ezt illik tisztába tenni.

[link] ez talán segíthet. nem egy bonyolult dolog (ha csak az alapjait vesszük) szabványokba meg úgyse fogtok belemenni. a tanár örülni fog, ha egy szót sikerül úgy kiiratnotok a képernyőre hogy ne legyen benne karakterkódolási hiba.

2014. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom
2014. ápr. 1. 17:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy az előző hozzászóló linkje is ELTÉs, de inkább ezt nézegesd: [link]

:D

2014. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: valóban hasznosabb de suliban nem ez kell. az ott megszerzett tudással általában kitörölhetik a diákok a seggüket. (sajnos) elkezdenek valami alapokat magyarázni, de elavult és sokszor borzalmasan rossz megoldásokat. az életben nem fogja azt használni. (azért tanulja mert muszáj, nem azért mert hasznos)

nem lesz mindenkiből webfejlesztő, bár igazad van ha már az ember csinál valamit akkor normálisan tegye. viszont ha nem is érdekli csak a jegy kell neki, ahhoz ez bőven elég. később ha esetleg szüksége lesz rá, majd utánanéz alaposabban, (mi az a w3c, html5, css3, stb..) addig meg ne bonyolítsuk szerencsétlen életét :) de értem a jószándékot és igazad van

2014. ápr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.


Igazából amikor megláttam az első oldalt (amit linkeltél) kicsit szégyelltem, hogy ELTÉs vagyok xD


Az igaz, hogy az alapokat megmutatja, de tényleg nagyon az alapokat. Ezt 1-2 óra alatt illik elsajátítani, eltenni a kis polcra a fejünkben, majd továbbállni HTML5-re CSS3-ra, JavaScriptre majd PHPra :D


És nagy betűvel a html tagek? O.o Miéééért... Ó miért.

2014. ápr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Értem, hogy a jó irányba akarod terelni, de hidd el, nem lesz rá szüksége...

Emlékszem a régi szép időkre... amikor gimiben a tanár két csoportra szedte az embereket és a menthetetlenekkel wordben készített "weblapot". (Mivel néhány 10 óra alatt azt legalább "tudták kezelni" (csak rám ne szakadjon a plafon..).)

Szóval hidd el, ott nem az a szint, hogy valid legyen az eredmény! :D

2014. ápr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!