Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java|JDBC - Webshop. Hogyan...

Java|JDBC - Webshop. Hogyan illik Java-ban megvalósítani adatbázis-kezeléses dolgokat?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy Java alapú webshopot, de egy két elméleti kérdésem lenne, leginkább osztálytervezéssel kapcsolatban.


Tehát hogyan is kell ezt megcsinálni?

Van 2-3 táblám: felhasználók, termékek, rendelések


Ezeket a táblákat a Java-ban illik külön külön osztályban használni? Például:

MySql.class...

UsersTable extends MySql

ProductsTable extends MySql

...

Ezt így szokás csinálni?


MySql.class-ban lennének readData, updateData, close függvények és ezeket overrideolnák a gyerek osztályok?



2014. ápr. 8. 14:15
 1/4 Tengor ***** válasza:

Régen csináltam már közvetlenül JDBC-vel adatbázis kapcsolatot, inkább hibernate-et használok.

Úgy szoktam (és így tanították):

- Legyen egy java osztály az entitásoknak: User, Product...

- Legyen egy ős DAO, ami az alap adatbázis műveleteket kezeli: entitás betöltése id alapján, entitás mentése, szinkronizálsása

- Legyen 1-1 DAO osztály mindegyik entitáshoz, ami a DAO osztályból származik és ami speciálisan kezeli az entitásokat, azok igényei szerin: UserDAO, ProductDAO.

2014. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát így első látásra elég meredeknek tűnik :]
2014. ápr. 8. 14:36
 3/4 Tengor ***** válasza:

Elsőre biztosan. Próbáld megtalálni az egyensúlyt az osztályok egyszerűsége és a funkcionalitás között.

Egy osztálynak bőven elég az a feladat, hogy egy felhasználót reprezentáljon, kár tovább bonyolítani azzal is, hogy az adatbázis ki-be töltögetésért feleljen.

Ehhez persze kell egy látásmód és meg kell írni pár spagettikódú progit, hogy aztán jöjjön a kérdés: "először ugyan miért nem így csináltam?"

2014. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ez amolyan hobbi most neked, szóval van rá időd, akkor szerintem érdemes lenne először megírnod szó szerint kakin :D

Azaz ne gondolkozz még szép/bonyolult megoldásban. Csináld meg azt hogy ki tudj szedni 1-1 táblából mindent, meg be tudj rakni mindent, illetve mondjuk törölni mindent.

Aztán olvass utána a refactoringnak, amikor lépésről lépésre javítasz a kód minőségén, különböző lépésekkel :)

Én amikor valamit el akarok sajátítani, akkor jobb szeretem ezt a módszert. Sokkal könnyebb megérteni/átlátni, illetve egy jó kis gyakorlás is :)


Megjegyzés: refactorálni csak működő kódot lehet, azaz pár tesztet írj az egész előtt hozzá, ha azokon átmegy az eredeti verziód, akkor minden egyes lépés után próbálgasd, hogy jó-e még mindig, nem-e rontottad el valahol.

Adatokat meg csak lökd még konzolra, először rázódj bele :)

2015. febr. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!