Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem lenne izgi programozási...

Nem lenne izgi programozási feladat?

Figyelt kérdés
Írni egy botot, ami regisztrál a GYK-ra, majd a kérdésekre rákeres Google segítségével, és automatikusan válaszol. Hogy a nyelvhasználatot ne bonyolítsuk, csak bedobja az első Google találat linkjét. A kérdések 95%-a megválaszolható így, akkor miért ne?
2014. ápr. 20. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Remek ötlet, de már előre látom, ahogy a sok egybites kérdező lehurrogja! :D

G.

2014. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerinted mi lenne az első találat a te kérdésed címének beírásakkor a google-ba ? :D 60%-ban maga a gyakorikérdéses kérdést linkelné be a bot :D
2014. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tengor ***** válasza:

Néhány kérdésre biztosan tudna jó választ adni, viszont a kérdéseknek egy része olyan, hogy egészséges emberi intelligenciával sem lehet dekódolni, hogy mit is akar a kérdező. Az ilyeneket nincs az a MI, ami megértené. Aztán ott vannak azok a kérdések, aminél a kérdés már egy hibás logikai lánc következménye, ezeket megint rosszul válaszolná meg a bot.


Én egyébként bot írásban eddig odáig jutottam, hogy bejelentkezik és ellenőrzi az új kérdéseket, majd ezeket feldobálja ablakban. Elvileg ebből simán lehetne tovább is menni. Ebben ugyan semmi MI nincs, de elég szenvedős volt a GyK "szabványos" HTML kódja miatt :S

2014. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, de meg kéne oldani, hogy csak nyelvtanilag értelmes kérdésre válaszoljon, a többihez meg írja oda, hogy "írj meg tanulni" :D.
2014. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4, ez egyszerű, csak össze kell vetni a kérdés szavait egy helyesírási szótár tartalmával. :D

G.

2014. ápr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
No, hát csak van ebben kihívás! Még a végén tényleg elkezdem... :D
2014. ápr. 20. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Kihívás lenne, mikor olyanokat írnak, hogy 4x kell átolvasni, hogy valami fogalmam legyen a mit is akarnak. :D
2014. ápr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ötlet:

A bot keresési 'algoritmusa':

altémakör neve + a kérdés, amiről eltávolítjuk a sablonszavakat, valamint a 2 betűs vagy rövidebb szavakat.

Sablonszavak pl: Hogy, hogyan, tudnám, azt, megcsinálni, tudom, miért, stb...


Példa:

kategória: számtech

alkat.: programozás

kérdés: Hogyan tudnék c++-ban prímszámkeresőt írni?

a kérdés "boncolva": c++-ban prímszám keresőt írni

a google keresés: programozás c++-ban prímszám keresőt írni

első találat: [link]

(a gyakorikérdések linkeket kizárjuk a keresésből)


Egyébként az ötlet nagyon tetszik, szívesen meg is írnám :D

2014. ápr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Izginek nem mondanám. Érdekes ötlet mindenesetre.

Csak kérdés, hogy mi hasznod lenne belőle, én nem látom, hogyan lenne ebből pénz. Persze, ha téged nem a pénz motivál, akkor hajrá :)

2014. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vajon mit adna válaszul ezekre:


"Mi a véleményetek erről a konfigról?"

"Szolnokon és Szolnok környékén van elhagyatott hely?"

"Mit vegyek anyukámnak?"

"Miért van az hogy én mindenkit csak megbántani tudok az őszinteségemmel? Többi lent"


Stb.....

2014. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!