Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan, tudom PHP segítségével...

Hogyan, tudom PHP segítségével megszámolni azt hogy egy dokumentumot (pdf vagy jpeg) hányszor jelenítettek meg?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy hányszor töltötték le, hanem hogy hányan nézték meg. Szóval ha van egy hivatkozásom egy képre, akkor azt hányan tekintették meg.(Tudom, javascriptel potya lenne)

2014. ápr. 24. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is talán nem ártana eldönteni, hogy mi számít _egy_ megjelenítésnek. Ugyanis ez nem triviális. (Szerintem)
2014. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Drone007 ***** válasza:

a. javascripttel a kattintásra kötsz egy functiont, ami meghív egy ajax segítségével egy php scriptet, aminek átadod a linkket, ezt a php adatbázisban letárolja, ha pedig már létezik a bejegyzés, akkor csak növeli a hozzá tartozó mérőszámot

b. minden figyelendő linkket (jpg/pdf) egy php scriptten keresztül hívsz meg, ami először letárolja a hívást mint az előző példában, aztán továbbítja a kérést, és imitálja a rendes működést


Az első sokkal elegánsabb, és nem kell hozzá átalakítani a meglévő rendszert.

2014. ápr. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!