Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki programozó munkája van:...

Aki programozó munkája van: annak sosincs olyan feladat, amire azt mondja:nem tudja megcsinálni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 18:02
 1/10 A kérdező kommentje:

*Akinek programozó munkája van



csak siettem:D

2014. ápr. 27. 18:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De, pl valódi AI-t nem tudok csinálni, bár időnként úgy nézett ki, hogy azt várják el tőlem :D


Azonkívül jah, jóformán bármi megoldható - csak van amire kéne 300 programozó és négy-öt év :)


Úgyhogy nekem a válasz az, hogy "megoldom, de x nap/hét/hónap/év és lehet még csúszni is fog".

2014. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Drone007 ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy valamit nem tudsz megcsinálni.

A legelszálltabb ötletet is meg lehet valósítani, legfeljebb kicsit módosítani kell az elképzelésen.

Ha a technikai oldala bonyolult, akkor legfeljebb azt mondom, hogy utánanézek, és meglátom mit tehetek.

A kérdés csak az, hogy mennyi idő megcsinálni valamit.

2014. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem jött ilyen feladat. Ahogy Drone mondja, ha valami nem megy, még utánanézéssel sem (Google, StackOverflow), meg kell próbálni másképpen.
2014. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tengor ***** válasza:
75%
Én egy keretrendszert programozok. Néha azt kell mondanom, hogy ezt nem tudom megcsinálni, mert a rendszer nem teszi lehetővé.
2014. ápr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, még jöhetnek válaszok.


Nekem nincs munkahelyem még, de ez,hogy "mindenképpen megoldom" hozzáállás kissé távol áll(tegyük fel,hogy minden adott a feladat elvégzéséhez)


Persze netre, kérdésként feltehetem a problémát és fel is szoktam,ha nem megy.

2014. ápr. 27. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Volt ilyen sokszor. De megmondtam, hogy ezzel az XY framework-el, aminek a használatát éppen rám kényszerítették, ezt egyszerűen nem lehet megcsinálni.
2014. ápr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan feladat nincs, ha szem előtt tartod a régi igazságot:


Amit nem lehet megcsinálni FORTRANban, azt meg lehet csinálni assemblyben.


Amit nem lehet megcsinálni assemblyben, azt nem érdemes megcsinálni.


:-)

2014. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Ezek a régi "igazságok" mára már oltári nagy baromságok. Ha van egy több millió kódsornyi, bonyolult framework, amivel dolgoznod kell, a hardverkörnyezetről nem tudsz semmit, akkor ott nem fogsz te assembly-ben leprogramozni senkit. Egy jó érzésű architect amúgyis kiugrik az ablakon kb., ha meglát ilyen ocsmány assembly-s mókolásokat..
2014. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent meg lehet oldani, bármilyen frameworkben, ha nincs rá támogatás akkor is.

Csak lehet annyira sok munka lenne, hogy nem éri meg, de attól még a lehetőség adott.


Mint mondták is, nincs olyan probléma, amit ne lehetne megoldani valahogy, vagy valamennyi idő alatt.

Persze ettől függetlenül az éles projektekben elhangozhat a nem megoldható, ha irreálisan sokáig tartani.



Nekem a kedvencem az volt, amikor egy problémára kihoztuk, hogy hatékonyan, egyszerűen matematikailag nem megoldható a jelenlegi rendszerben. (Az egész kész projektet pedig egy módosítás miatt nem kezdtük előröl.)

De aztán sikerült egy kompromisszumos, kicsit költségesebb, de jól működő megoldást találni. Ez is megoldás.

2014. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!