Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal programozásban segítene...

Pascal programozásban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Az volt a feladat hogy csináljunk olyan programot ami bekér egy számot, és ehhez a számhoz véletlenszerűen generál 1-9-ig egy számot.Ezt a két számot kell összeadni és beírni az eredményt.Ha helyes akkor jön egy következő feladat, ha nem akkor újrakérdezi ugyanazt a feladatot.Ezt kell megcsinálnia 10x, és a végén ki kell írnia hogyhány helyes válasz és hány hibás válasz volt.És esetleg százalékosan kiszámítani az eredményt.


Az alap megvan addig, hogy 10x megismétli a feladatot, és ha rossz akkor újraküldi.Eddig így néz ki:

var a,b,i,v,e:byte;

helyes:boolean;

RANDOMIZE;

write('Irj be egy szamot: ');readln(a);

For i:=1 to 10 do

Begin

helyes:=False

b:=Random(9)+1;

repeat

write(a,'+',b,'=');readln(v);

e:=a+b;

If v=e then helyes:=true else writeln('Helytelen valasz.Probald ujra: ');

until helyes;

End;


readln;

END.


Innentől elakadtam.Azt a részt nem tudom hogy összeszámolja a hibás és a helyes válaszokat, meg a százalékos értékelést.Próbálkoztam már több módszerrel de mindnél volt valami hiba.Azt gondolom hogy kell 3 új változót deklarálni(egyet a hibás válaszoknak, egyet a helyeseknek, egyet a százalékos eredménynek), de hogy utána mit kell csinálni már nem tudom.



2014. ápr. 28. 20:37
 1/4 uno20001 ***** válasza:
A tömb lesz a megoldás. Egy tömbben tárolod, hogy hibás-e vagy nem.
2014. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
Szerintem a te megoldásod (tömb nélkül) is működik, csak azt nem látom, hol a probléma. Helyes válasz esetén az egyik változót növeled, helytelennél a másikat. A végén összeadod, és megnézed, hogy az összegnek hány százaléka volt a helyes válasz.
2014. ápr. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
Igen, működik, tehát hajrá. Egyébként nem egészen jól írtam: Mivel rossz válasz esetén addig kérdez, amíg helyes eredményt nem kap, a helyes válaszok száma mindig 10. Amit javasoltam, akkor kéne, ha a helytelen választ csak könyvelné, de utána is új kérdést tenne fel -- ekkor viszont összesen lenne 10 válasz, tehát nem kéne külön összeadni, hanem egyszerűen 10-ből kéne százalékot számolnia.
2014. ápr. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:
Na, mi lett a vége, sikerült megoldani? Ha igen, kíváncsi lennék rá.
2014. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!