Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valami egyszerű Python szintak...

Valami egyszerű Python szintaktika leírás?

Figyelt kérdés

Jártas vagyok OO programozásban, nem akarok elölről kezdeni mindent, arra vagyok kíváncsi hogy mi a különbség a Javahoz és/vagy C# -hoz képest. Azt már tudom, hogy { } -k helyett 'behúzást figyel'.

Főbb kérdéseim:

Hogy származtatok osztályt?

Objektumokat hogy hozok létre?

Felületek megvalósítása és létrehozása hogy történik?

Miért nem kell típust meghatározni függvényparamétereknél?



2014. ápr. 30. 17:54
 1/10 uno20001 ***** válasza:

1, 2: [link]

[link]

3: Mármint grafikus? Akkor Tkinter:

[link]

[link]

4: Mert nem kell, amúgy szerintem azért, mert ez egy interpreteres nyelv.

2014. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Grafikus felület? Az mióta OO specifikus? :D Én a megvalósítható interfészekre gondoltam! :D
2014. ápr. 30. 18:28
 4/10 iostream ***** válasza:
Nincsenek interfészek. Pont ezért nincs statikus típusa sem a paramétereknek meg semminek: duck typing van. Ami úgy néz ki, mint egy kacsa és úgy hápog, mint egy kacsa, az kacsa. Tehát ha az adott objektum úgy viselkedik, ahogy a függvény elvárja, akkor minden további nélkül működik.
2014. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 iostream ***** válasza:
Kiegészíteném, hogy ilyen szempontból úgy működik, mint a C++ template-k, ott is csak az a fontos, hogy az adott típus a használatot bírja, mindegy, hogy ténylegesen micsoda.
2014. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tessék, ezt direkt azoknak írtam, akik gyorsított eljárással akarnak áttérni más nyelvről: [link]
2014. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
(Mondjuk az objektumos kérdésekre pont nincs benne válasz, de indulásnak jó lehet.)
2014. ápr. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 30. 20:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Az nem teljesen igaz, hogy nincsenek interfészek. Statement nincs rá, de lehet interface osztályt készíteni például. Mivel van többszörös öröklődés.
2014. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 iostream ***** válasza:
Tehát nincsenek interfészek. Vannak felületek, absztrakt fogalmak, de interfész nyelvi elem nincs. És erre vonatkozott a kérdés.
2014. máj. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!