Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ programozónak milyen...

C++ programozónak milyen iskolai végzettség szükséges?

Figyelt kérdés
Úgyértem, hogy kell-e egyetem ahoz hogy felvegyenek egy ilyen informatikai iskolába. Esetleg 8 általános is elég? Értességi? Stb..

2014. máj. 7. 06:11
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Érettségi nyílván kell, és szükséges az igényesség is, írásban is... De ezen felül úgy is csak azt nézik, hogy mennyire tudsz programozni, milyen a feladatmegoldó képességed, mennyire tudsz egyedül dolgozni, stb...
2014. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tengor ***** válasza:
85%

Egyetemhez, főiskolához kell az egyetem. OKJ-j C++ programozói képzés elvégzéséhez nem kell.

Régen volt már a gimis élet, de el tudom képzelni, hogy egy egyszerűbb (hello world után kicsivel) már eljön olyan probléma, amihez kevés az ált sulis matek.

A cégek általában azt nézik, hogy mit tudsz és nem, hogy milyen papírod van.


Ugyanakkor ha el tudsz végezni egy valamilyen tudást adó C++ képzést, akkor az érettségi nem lehet akadály.

2014. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bakker! olyan nincs h c++ programozó ember :) a programozónak több nyelvet is ismernie kell, mert esetleg össze kell fűzni őket stb ... Ha meg programozó akarsz lenni akkor okj-val labdába se rúghatsz csakis fősuli vagy egyetem :S hozzáteszem ha matekból nem vagy OP akkor felejtsd el az egészet max hobbiként csináld ( nem azért mert annyira kell a proghoz hanem mert az egyetemen az a szórótantárgy ezen a szakon. 3 év alatt 14 matek órám volt és 4 prog):S ellenben ha tudsz megfelelő szinten 1 nyelvet, valamint konyítasz kicsit még vagy 2-höz akkor kapsz majd olyan állásajánlatokat illetve meghallgatásokra meghívókat mint én úgy 2 napja: 200k / hó a kezdőfizu 0 szakmai tapasztalattal :P
2014. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!