Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetne megoldani...

Hogyan lehetne megoldani Excel VBA-ban az alábbi egyszerű problémát?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van 3 oszlopunk. A1 és A2 nevek, B1 és B2 számok. Azt szeretném elérni, hogy ha rákattintok B1 cellára, akkor C1 cellába kiírja Excel az A1 értékét. Ha B2-re kattintok, akkor szintén C1 cellába kiírja az A2 értéket, felülírva az előző adatot. Ha félrekattintok (X2-be pl :P) akkor C1 üres lesz (esetleg kiír valami hibát, de az már szerintem feltételes formázással meglesz). Elképzelhető, hogy ehhez nem kell VBA, de úgy érzem talán mégis. Van esetleg valakinek valami konkrét ötlete? Esetleg le tudnátok írni erre egy full scriptet nekem? Köszönöm!

2014. máj. 9. 12:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaj, és Excel 2007-ről van szó :)
2014. máj. 9. 12:49
 2/3 coopper ***** válasza:

Szia.


A "Worksheet"-ben van "SelectionChange" metódus, ami akkor hajtódik végre ha egy cellára rákattintasz, vagy kijelölsz egy területet.


Na oda beirhatod a VBA kódot, akkor elvileg jó lesz (és minden egyes kattintásnál végrehatódik a beirt VBA kód).


A VBA kód valahogy igy kell hogy kinézzen :


Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

_ _ _Application.EnableEvents = False

_ _ _Rem : Cells (Sor,Oszlop) "A" oszlop = 1

_ _ _If Target.Address = "$B$1" Or Target.Address = "$B$2" Then

_ _ _ _ _ _Cells(1, 3) = Target.Cells

_ _ _Else

_ _ _ _ _ _Cells(1, 3) = "Hiba"

_ _ _End If

_ _ _Application.EnableEvents = True

End Sub


Ez 2010, de szerintem működik 2007-ben is


Sok sikert.

Üdv.

2014. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm szépen a segítséget :)
2014. máj. 9. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!