Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges egy Google kereső-t...

Lehetséges egy Google kereső-t programozni ami kilistázza a találati linkeket sorban mint a google-ben?

Figyelt kérdés
vagy felejtsem el? eddig ott tartok,hogy textboxból tud keresni de a linkeket nem tudom,hogyan kell kilistázni valaki segítene aki éért ehhez a részéhez? Prognyelv:VB
2014. máj. 14. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg egy WebBrowser-ben megjeleníteni a

[link] oldalt, bár maga a Google beviteli mezője (ahova a keresett szót beírod) látszani fog.

2014. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szóval akkor eljutottál odáig, hogy megvan a HTML kód?

Onnantól már pofonegyszerű. Nézd meg a böngésződben, hogy néz ki egy találati link a HTML kódban. Ezek után vagy szövegkezelő függvényekkel kivagdosod őket, vagy keresel egy HTML parszer library-t, ami ezt megoldja neked, akár CSS selector alapján.


Így találhatsz példákat:

[link]


Talán ez lesz egy jó lib hozzá:

[link]

2014. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
eddig nekemis megy de nincs túl sok értelme ha nemtudja automatikusan megnyitni a linket...
2014. máj. 14. 14:36
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm pont akkor írtad ki amikor énis írtam...
2014. máj. 14. 14:46
 5/6 A kérdező kommentje:
egy olyan metódus kéne nekem ami a webbrowser1.documenttext-ből az összes linket kiválogatja utánna meg csak azokat tartaná meg amelyikek tartalmazzák a kulcsszót pl."Android"
2014. máj. 14. 14:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Regex-el kiszeded az <a href..-es tag-eket, aztán meg mégegyszer végigkeresed a találatokat, hogy .contains("Android")..

Nem olyan bonyolult..

2014. máj. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!