Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol a hiba a programban? (C)

Hol a hiba a programban? (C)

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok a C programozási nyelvben, és Dev-C++ programmal dolgozom. Az alábbi egyszerű program elméletileg bekér egy számot, kiírja az inverzét, majd, hogy ne lépjen ki rögtön, bekér még egy számot, és csak ennek beírása után lép ki. Nos, ehelyett, bekér egy számot, beírása után még egyet, majd kiírja az első inverzét, és rögtön kilép. Fogalmam nincs, hol lehet a gond. Íme a program:


#include <stdio.h>

void main(){

float x;

printf("Adja meg x erteket:");

scanf("%f%", &x);

x = 1/x;

printf("X uj erteke: %f", x);

scanf("%f", &x);

}



Előre is köszönöm a segítséget.



2014. máj. 17. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Kezdő vagy és ahogy elnézem az is maradsz. Nem fogsz tudni megtanulni programozni, ha mással iratod a házit. Zh-n sem fog senki segíteni, megbuksz és csúszol egy évet. Minimum.

De hogy ne legyek szemét:


scanf("%f%", &x); Ez mi? scanf("%f", &x); a helyes. A többi sorról már nem is beszélek.

2014. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 iostream ***** válasza:
Próbálj kiírni egy újsort is (\n-t tegyél a %f után). A printf nem garantálja, hogy azonnal kiír valamit, egy bufferbe ír.
2014. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm az építő kritikát, ne is foglalkozz azzal, hogy iskolában Pascalt tanulunk, és csak azért akarok mást is tanulni, hogy épp elektromérnökin vagy hasonlón elboldoguljak, nem azért, hogy programozó legyek, ez igazán nem számít, hiszen én csak egy lusta dög vagyok, az vitt el idegen nyelvű országban(Románia) országos versenyekre, de mindegy. Köszönöm a választ, nem is vettem észre azt a plusz %-t.


#2: Köszönöm szépen.

2014. máj. 17. 20:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: a trollokra kár energiát pazarolni, de a fordítóprogram általában szokott segíteni abban, hogy megtalálhasd a hiba helyét...
2014. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3: Nem segített, mert lefutott a program, csak rosszul. Vay ilyen esetben is segíthet, ha van annyi türeleme, hogy megkeressem a megfelelő gombot?
2014. máj. 17. 21:13
 6/8 anonim ***** válasza:
nem, jogos a pont, ha a program lefordul, akkor a fordító általában nem segít. :) a keretrendszer, amit a fejlesztéshez használsz, az esetleg elláthat bölcs tanácsokkal, de nem jellemző. :)
2014. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Huha. Azta, milyen ügyes lehetsz, eljutottál egy másik országba. Én 6000 km-t jutottam odébb versennyel. Akkor most én valami rohadt nagy király vagyok? Ugyan már, gyiken a dicsekedés provokáció.

Elsővel egy az egyben egyetértek.

2014. máj. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%-os, állj már le mások alázásával. Mint írtam, te sem vagy akkora császár, és ha az lennél, az sem lenne ok arra, hogy lenézz másokat.
2014. máj. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!