Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elektronikai technikus okj s...

Elektronikai technikus okj s kepzesen milyen szintu programozas van?

Figyelt kérdés
Tudtok esetleg valamilyen konyvet ajanlani? Nulla programozasi tudassal mehetek ? Elore is koszonom a valaszokat!
2014. máj. 18. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Pl.: utánanézel a tematikának és követelményeknek?


Sajnos informatikában nem nagyon van olyan, hogy alapozó. Van X programnyelv és 100*X könyv. És persze + ezen felül a programozáshoz kapcsolódó, de nem programnyelv alapú könyvek. (pl.: algoritmus témák)


Fogj egy C++ vagy JAVA-val foglalkozó könyvet (Agyhullámot és a 24h szériát kerüld) és kezd el olvasni + a példa kódokat akár ki is probálhatod.

2014. máj. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

először is köszönöm válaszod!

csak az alap okj s követelményt tudom vagyis, hogy milyen tárgyakból kell vizsgázni de ettől még nem tudtam meg pontosan mit tanulnak és milyen szinten meg amúgy is eltérő azért iskolánként.


pl.: pic programozás c nyelven megy tudtommal szóval én is c nyelvű könyvekre gondoltam vagy a c++, c# miben tér el? a plc programozásról pedig kb fogalmam sincs hogyan müködik rákerestem már de elég sokféle programozási módot találtam

2014. máj. 19. 08:09
 3/4 anonim válasza:
Bár még jómagam is csak ismerkedek a programozással, de amit tudok, hogy C# sokkal felhasználóbarátabb, mint a C++. Én C-ben programozok és többszörös előfordult, hogy irreális eredményeket kaptam egy-egy futtatásra, ez pedig azért volt, mert a C nem jelzett nekem hibákat, olyan hibákat, amiktől C#-ban nem futna le a forráskódod. Ezektől eltekintve teljesen jó a C, legalábbis szerintem. A tanulásra meg annyit mondok, hogy mióta érdekel a téma és magamtól tanulom, sokkal többet tudok programozásból, mint amikor iskolában tanították. Szerintem hülyeség a könyv. Programozni akkor tudsz megtanulni, hogy ha csinálod. Hiába olvasod el, hogy hogy kell csinálni azt a bizonyos dolgot, attól még nem fogod tudni, akkor fogod tudni, ha neki állsz és megcsinálod, mert akkor látni fogod és be fog rögzülni idővel. Könyv helyett én azt mondom neked, hogy nézz neten jegyzeteket, nézd meg az alapokat és utána csináld is meg, azután gyakorold sokat és menj tovább. Ha meg elakadsz keress jegyzetet, ahol le van írva, hogy mi a baj vagy itt is meg lehet kérdezni és így tanulj. De ez csak egy vélemény és javaslat.
2014. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem iskolánként változik, nekem kellett Cplusplus-ban programokat írni, dolgok számolásához.

Pl fázisszögek.

2014. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!