Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal program: dontsuk el...

Pascal program: dontsuk el egy tanulo jegyeinek alapjan, hogy van e jeles ostalyzata, vektor 10legyen random jegyekkel Hogyan?

Figyelt kérdés
2014. máj. 23. 11:12
1 2 3
 1/24 Tengor ***** válasza:
100%
Fogsz egy tömböt, feltöltöd 1-től 5-ig. Majd végigmégy rajta és ha 5-öst találsz visszatérsz igaz értékkel, ha végigértél, akkor hamis értékkel.
2014. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Elmeletben megvan, koszi de gyakorlatban nem tudnad leeirni?
2014. máj. 23. 11:19
 3/24 anonim ***** válasza:

ciklus i= <vektor elejétől a végéig>

ha vektor[i]=5 akkor return true

ciklus vége

return false

2014. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 SimkoL ***** válasza:
73%

Mivel gyereknap lesz :)


program otos;

var tomb : array[1..10] of byte;

i : byte;

van : boolean;

begin

van := false;

for i:= 1 to 10 do tomb[i] := Random(5) + 1;

for i:= 1 to 10 do if tomb[i] = 5 then van := true;

if van then WriteLn('Van otose') else WriteLn('Nincs otose')

end.

2014. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Tengor ***** válasza:
53%

Ha nagyon akarom letudom. Ellenben mivel nem írtál honoráriumot nem írok kódot.

A tanács, segítség ingyen van. Házi feladat, munka fizetős.

2014. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Koszi SimKol! :)
2014. máj. 23. 12:10
 7/24 anonim ***** válasza:
18%

Ejj Simkol már megint...

Ha tudnád, hogy ezzel mennyi kárt okozol. :(

2014. máj. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 SimkoL ***** válasza:
78%

Nem értem miért vagytok ilyen anyagiasak. Ez városi, tanult ember mentalitás ? Felénk falun ez nem szokás.

Nekem az az álláspontom, hogy egy komplett forráskódból is lehet tanulni. Ha meg nem tanul a vizsgán úgy is elvágják.

2014. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem az anyagiasság, én leszarom a pénzt.

De aki egy értelmes kérdést sem tud feltenni és meg sem próbálja megcsinálni, annak ne toljunk már a segge alá kész megoldást.

Az ilyen bukjon meg, b#sszák ki, hátha akkor eszébe jut, hogy dolgozni is kéne, nem csak a p|csáját pihentetni és a száját tátani.

2014. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Tengor ***** válasza:
22%

#9-es véleményét osztom maximálisan.

Magam nevében: nem arról van szó, hogy annyira szükségem lenne arra az 500 Ft-ra, amiből ezt a kódot össze lehetne rakni. Ha csak a gyakorlati részét nézzük: utalja át? 500 Ft-ot utal, 200 Ft-ot levon a bank...


Arról van szó, hogy jön, feldobja a kérdést, 0 odafigyeléssel. Segítek neki persze, leírtam hogy, hogy kell csinálni. Neki ez nem elég, neki kód kell.

Akin látom, hogy legalább odáig eljutott, hogy az IDE-t megnyitotta és leírt egy alap programot, megpróbált pötöygni valamit, annak szívesen segítek, azon legalább látszik a hajlandóság, hogy valamit tett is a dologért, nem csak várja, hogy valaki megírja a házi feladatát.

Én ezt már gimiben is így toltam, akinek volt egy házi feladat kezdeménye, annak segítettem befejezni, aki meg elő sem vette az már tudta, hogy melyik csokit szeretem...

2014. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!