Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetemelyik programozási...

Makker bolha kérdése:

Szerintetemelyik programozási nyelv jobb?

Figyelt kérdés

A c++ vagy a visual basic ?


Nekem a visual basic jobban bejön azért kérdem szerintetek ? A 2 nyev közül melyik tud többet ? köszi előre is !



2014. máj. 26. 18:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Le lett irva, próbálj szöveget értelmezni.

A te szinteden meg lehet nem kéne még ilyen témákba bocsátkoznod, ha bevallottan nem értesz hozzá.

2014. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Tengor ***** válasza:
Kérdező, sorolj fel 2 operációs rendszert, aminek köze van a VB-hez!
2014. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igazad van! A c++ -hoz nem értek de vb -hez igen!
2014. máj. 26. 18:57
 14/20 anonim ***** válasza:
Én még azért ebben is kételkedek, mert erősen megy a szövegértésre a dolog. Azt is kinézem, hogy néztél pár Youtube tutorial IE motoros webbrowser-ről, és azt hiszed már programozol, de közben azt se érted mit írtál le a kódba. De ezt te jobban tudod, szóval nem vádollak meg, csak kicsit fura hogy előttem minden leírtak, és visszakérdeztél. De ha így van akkor előbb tanuld meg hogy kell szöveget értelmezni, és utána vágj bele. (Nem sértés csak kimondom a véleményem erről)
2014. máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
:D hat egy szar youtube videóból sokat meg lehet tanulni :P és amit kódolok azt értem is ! nem csak írom mint a fatökör :D még igaz nem tudok sok mindent de tudok sok mindent és tanulok, tanulok... azért volt ez a kérdés át áljak e c++ -ra. De maradok vb -n :) Mindenkinek köszi!
2014. máj. 26. 19:43
 16/20 Tengor ***** válasza:

Nem igazán értem a logikád...

Felteszed a kérdést, hogy melyik tud többet, és aztán kijelented, hogy maradsz a kisebb tudásúnál. Féltél, hogy a VB túl sokat tud, és ha azt hozzuk ki, hogy a C++ elbújhat a VB mellett, akkor átváltasz arra?

2014. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Egyik sem jobb, mint a másik.

Minden feladatra van egy ideális nyelv.


Van amit VB-ben érdemes megírni, de van amit C++-ban.

Például egy komolyabb matematika számítást vagy 3D szimulációt is meg lehet írni VB-ben, csak lehet akadni fog és egy erőmű kell ahhoz, hogy egyáltalán elinduljon.


Ellenben meg van amit C++-ban több száz sor kód elérni, VB-ben meg 2 parancs.

2014. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ezért maradok vb- nél ! MErt vb -ben nincs rengeteg kód! Vagyis attól füg de kevesebb mint c++ -ban.
2014. máj. 26. 19:51
 19/20 anonim ***** válasza:

"MErt vb -ben nincs rengeteg kód!"


Mint írtam, feladat függő.

Van amit ebben nagyobb szívás megcsinálni.

2014. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

C, C++, VB, pascal mindegy.

Minden natív compiler gépi kódra fordít, a végeredmény ugyan az.


Bármilyen nyelvvel bármit meg lehet csinálni, vagy legalábbis meg lehet próbálni. Nyilván egy cégnek nem érdeke C-ben lefejleszteni egy teljes számlázóprogramot a nulláról, ahogy a Java sem arra való hogy grafikus felületeket dobáljunk vele össze.


Vannak RAD-ot támogató nyelvek, vannak kifejezetten script nyelvek és vannak olyannok amivel egy teljesítményorientált rendszert is össze lehet hozni.


Minden nyelvnek megvan a maga területe, ahol érdemes használni. Ezt úgy képzeld el mint egy szerszámos dobozt a mester kezében.


tl;rd: Nincs jobb vagy rosszabb nyelv, a nyelv egy eszköz.

2014. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!