Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezekről a krikszkrakszokból...

Lustig kérdése:

Ezekről a krikszkrakszokból hogy tudok számomra értelmes infomációt kinyerni?

Figyelt kérdés

Csomószor szét szoktam nézni a gépemen, h milyen program mit tartalmaz, de vannak olyan fájlok, amit ha megnyitok krikszkrakszok jönnek ki. Én csak szeretnék tisztán látni, a dolgok mögé nézni, h mi mire való, mit csinál.

Ezek a fájlok dll (program részek, amik majd vhogy összeállnka egy egésszé), v más fájlok, amik ismeretlen kiterjesztésűek, és ha megnyitom jegyzettömben tiszta krikszkraksz minden. Igazából nagyon félek h nagy hülyeséget kérdeztem, de remélem nem nagyon fogtok beoltani



2014. máj. 28. 03:55
 1/8 A kérdező kommentje:

H érthetőbb legyen, letöltöttem véletlen egy kémprogramot, ami információt küldhetett a gépemről. Ez a cucc betette magát a zene könyvtárba, és felnyomta a processzort 100%ra, csak akkor hagyott alább, ha kikapcsoltam a laptopon a netet. Nem engedte megnyitni a feladatkezelőt sem. Ráküldtem az eset smart securityt, h találja meg, de nem találta, csak újraindításkor találtam meg, mert kiírta a windows , h a program leállt. Az eset smart security mai napig nem talál benne semmi rosszat.

itt a bűnös: [link]

2014. máj. 28. 04:03
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsi, itt egy használható letöltő link a fájlról: [link]
2014. máj. 28. 04:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugye nem gondolod,hogy bárki is megnyitja azt a linket amit adtál ?


Egyébként mentsd a fontos adataid és Windows telepítés.

2014. máj. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A programoknak két formájuk van. Az egyik, ami emberek számára olvasható és írható, ezt hívják forráskódnak. Ha ezt a gép közvetlenül akarná futtatni, az nagyon lassú lenne, ezért ritkán alkalmazzák. Például a weblapok forrásában olvasható Javascript kód ilyen.


A legtöbb programot lefordítják egy olyan alakra, ami a gép számára könnyebben olvasható és gyorsan futtatható, ezek viszont az emberek számára lesznek krikszkrakszok. Nem követelmény az olvashatóság. Szerintem ha ezt még nem tudod a programokról, akkor úgyse sokat értenél a forráskódjukból sem. Az ilyen lefordított program eredeti forráskódját vagy odaadják (letölthetővé teszik), vagy nem, de ha igen, akkor is csak hozzáértőknek mond valamit.


A te problémádra szerintem az a l, hogy mindig csak megbízható helyről tölts le programokat, és használj vírusirtót, kémprogramirtót, tűzfalat.

2014. máj. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, laptopbillentyűzet. :-(

A te problémádra szerintem az a megoldás, ...

2014. máj. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy BitCoin miner program.

[link]

2014. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 vagyok mármint vírus.
2014. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én azt hittem h a legfrissebb eset smart securityval védve vagyok. Milyen vírusírtót ajánlotok, melyik a legjobb?

2014. máj. 29. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!