Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Főiskolán egyetlen tárgyam...

DaVeR kérdése:

Főiskolán egyetlen tárgyam van hátra egy bizonyos Java Programozás. NetBeans-ben kell programoznunk viszont én ehhez sík h*lye vagyok. Lenne olyan szíves valaki és tudna segíteni nekem? Már 3x ra vettem fel és életmentő lenne ha valaki segítene.

Figyelt kérdés

Swinges programot kell csinálnunk elég sok minden megvan már adva alapból. Olyanokat kell csinálni, hogy csak gombokat bepakolni label-t, radio button-t, jtextfieldet és ezekhez esemény kezelést. Például, hogy van 3om gomb om ( Új Módosítás, Törlés ) és ha egy lista elemre rámegyek akkor az Új gomb ne legyen aktív csak a másik kettő ha a textfieldet kitöltöm és az újra megyek akkor a listába betegye ezt. Ilyesmiket kellene csinálni. Dee ha valaki tudna segíteni írjon akár privátban is és ott áttudom küldeni a feladatlapot és az alap java dokumentumot.


Holnap 05.29 23:59 ig kell feltöltenem majd kérem valaki segítsen! :S



2014. máj. 28. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Erre a google való, nem ez az oldal.

Ha hülye vagy hozzá, kezdd el tanulni, vagy ne vedd fel.

Kész kódokat az oldalközösség nem ír, kivéve különlegeseket, de ez nem az- mellesleg ha kódot látsz valahol, az itt vagy javított, vagy másolt.

Nem utolsósorban: semmit sem nyersz vele, ha leadsz egy valaki itteni által írt kódot, hisz te továbbra sem tudod, vizsgánál meg csak nem írhatod ki ide a kérdést?!

2014. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy árat jelölj meg, hátha motiváló lesz.
2014. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves első sajnos a programozás kötelező tárgyunk amit nem én választottam. Az iskolában az első 4 félév után sávot választhattunk és nem véletlenül a műszaki sávra mentem ugyan is ott nincs programozás. De a tárgyam 2.féléves tárgyam. Igyekeztem megtanulni, de ha nincs érzéke hozzá az embernek és nem érti akkor nem is fog menni neki. De szívesen beteszem a kódom amíg eljutottam dee nem tudom, hogy 550 sort beilleszthetnék-e ide.. Mivel hogy a főprogramban amiben kell a módosításokat végezni ilyen hosszú.. Nem véletlenül nem kód részletet másoltam be és kértem, hogy valaki megnézné mi a rossz benne, mert fut a program csak nem tudom például egy listát feltölteni a meglévő elemekkel.
2014. máj. 28. 19:17
 4/9 Tengor ***** válasza:
40%

Árajánlat valóban motiváló lenne.

Codepadba v. valahova illeszd be a kódot és a linket tedd ide.

2014. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Hát igen, ez tényleg úgy működhet hogy személyes átvétel, fizetés készpénzben...


vagy személyes átvétel és nagyon jó csaj vagy. :)


Mivel ebben az esetben az átutalás is elfogadott.

2014. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor máshogy szeretnék segítséget kérni. Például: Egyik feladat az, hogy ha egy lista elemre rámegyek akkor a 3 gombból 2 legyen aktív ez oké megis oldottam ezzel az eseménykezeléssel:

private void jList1MouseClicked(java.awt.event.MouseEvent evt) {

jButton1.setEnabled(false);

jButton2.setEnabled(true);

jButton3.setEnabled(true);

}


De ha azt szeretném, hogy ha elkattintok a lista elemről akkor újra aktív legyen a jButton1 az akkor egy másik eseménykezelés gondolom. De a MouseExited nem jó mert attól, hogy a listáról elviszem az egeret attól még a lista elemem kivan jelölve.

2014. máj. 28. 19:40
 7/9 anonim ***** válasza:
focusLost?
2014. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm azzal sikerült megoldani, de hátha tudtok még egy kicsit segíteni.


az egyik feladatom ez:

5. Az „Új mű” gomb megnyomásával, ha mindkét szövegmező ki van töltve (ellenőrizendő egy metódussal), akkor létrehozhatunk egy új könyvet vagy dvd-t. A könyvet létrehozó metódushívás:

tarolok.setMu(new konyv(String cim, String szerzo)) a dvd-t létrehozó metódus használata:

tarolok.setMu(new dvd(String cim, String rendezo)). (Használatukra lásd a konkrét példákat setAlapadatok() metódusban)

Az új mű bevitele után azonnal jelenjen meg a listadobozban is a többi mű mögött, de ne feledjük el a tranzakció üzeneteit is megjeleníteni és a beviteli szövegmezőket üresre állítani.


Nos erre én ezt írtam meg:

private void jButton1MouseClicked(java.awt.event.MouseEvent evt) {

if(jTextField1.getText()=="" || jTextField2.getText()=="")

JOptionPane.showMessageDialog(rootPane, "tárolás nem lehetésges az üresen\n"

+ "hagyott mezző miatt");

else{

if(jRadioButton1.isSelected())

tarolok.setMu(new konyv(jTextField1.getText(), jTextField2.getText()));

else

tarolok.setMu(new dvd(jTextField1.getText(), jTextField2.getText()));

muveketKiir();

}

}


Dee a muveketKiir()-t hogyan kellene kifejtenem? Mert ez az ami nem megy nekem sehogy :S Oké, hogy tömbbel dee nemtudom, hogyan kellene. Ebben tudna valaki segíteni esetleg?

2014. máj. 29. 12:22
 9/9 anonim válasza:
Szia!küld el üzeetben a forráskódot meg a feladatot/feladatokat én szerintem tudnék segíteni benne.ötletem van rá pár
2014. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!