Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet gif animációt...

Hogyan lehet gif animációt beilleszteni Lazarusban?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni, hogy, hogyan tudnék beilleszteni gif fájl kiterjesztésű mozgóképet? Próbálkoztam, úgy ahogy a más kiterjesztésű, nem animált képet szoktam, de úgy nem tudom mozgásra bírni.

2014. jún. 6. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Most elárulok neked egy szörnyű titkot: A GIF nem mozog! Az nem a GIF-nek a képessége. Magának a megjelenítő programnak kell felismerni, hogy őbenne több képkocka van, ezeket kiolvasni belőle, és az animációt megoldani.


Amúgy nem tudom, hová akarod beilleszteni, meg a Lazarus-ról is csak az ugrik be, hogy az volt a projekt neve, ami Feltámasztotta Shephard parancsnokot...


Ha jól tippelek amúgy, akkor valami delphi-klón, mert úgy rémlik, hogy manapság a TC-t azzal fordítják, azért létezhet 64 bites verziója is. Amirite?


Lényeg a lényeg, ha nincs olyan alap control, ami GIF-et tud animálni, akkor neked kell megírni az egészet nulláról, vagy elvetni az ötletet, és nem animálni.

2014. jún. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel, hogy Delphi animated gif, mit ad ki a Google?


Valószínűleg létezik ezer kész lib, hogyha nem tartalmazza az alap.

2014. jún. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Valamit összehozok, ha kérdésem akadna még kommentben felteszem.
2014. jún. 6. 00:56
 4/4 SimkoL ***** válasza:
A Delphi-hez rengeteg van, kinek mi tetszik :), de nem mindegyik hozza azt amit leírtak, úgyhogy lehet 'kínlódni'. De ami beválik azt jegyez meg jól. :) Minta: [link]
2014. jún. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!