Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen informatikusnak lenni...

Milyen informatikusnak lenni meg programozni, mi az ilyen munkák előnye és hátránya?

Figyelt kérdés
Nekem a számítógépszervizekben dolgozók melója kicsit unalmasnak tűnik meg időnként stresszelnek vmin. Multinál láttam két informatikust, azok elpötyögtek az irodában egész nap némi filmnézéssel bővítve. Egy informatikust meg egy programozót ismerek még, akik nem a szakmájukban dolgoznak. Hogy van ez, az informatikával foglalkozás általánosságban közepesen jól fizető unalmas irodai vagy bolti meló, vagy a programozók jó hangulatban csoportban dolgoznak általában, vagy hogy van?
2014. jún. 11. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:

A programozó meló előnyei számomra:

- azt csinálom, amit szeretek

- tisztességes bért kapok érte

- csinálhatom kényelmesen otthon, csak néha kell az irodába mennem (persze ez cégfüggő)


Hátrányt nem tudok mondani.

2014. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SimkoL ***** válasza:
Soha nem dolgoztam hivatalosan programozóként. Legszebb megnevezésem 'Ügyeletes, informatikus' - hadd ne mondjam rendőrség -,de az egészben az volt a legszebb, hogy a főnököm soha nem tudta mit csinálok :) - III/III származék volt :). A munkát elvégeztem nem tudta mennyi idő alatt - szerintetek egy SQL lekérdezés és az eredmény kinyomtatása mennyi idő :) ? Nekem kib_szott jó volt, az alkoholszintem mindig a 0.8 0/00 fölött volt mivel sok volt a cégen belüli maszek is.) Remélem nem olvassák a volt főnökeim, de szerintem nem a programozói oldalak rajongói.
2014. jún. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó, mert rugalmas és kreatív munka (jobb helyeken). És jól is fizet. Természetesen van csapatmunka része is :)
2014. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez erősen munkahely függő.

Azért amikor ott a határidő és valami baromira nem úgy van, ahogy lennie kéne, mert az ügyfél/főnök akárki az n+1. módosítást kérte menet közben, akkor ez is stresszes munkakör.


Persze van ahol jó a hangulat és akár olyan is, ahol viszonylag kevés a munka.

De nem csak ez létezik.

2014. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 SimkoL ***** válasza:
4#: 'Ez erősen munkahely függő.' Igen más egy állami és egy 'civil' Egy államinál 'láblógatva' elvégzel egy heti munkát 1 nap, esetleg 1 óra alatt. .. és ha hibázol nem rúgnak ki.
2014. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na igen, én ezt direkt nem akartam kihangsúlyozni.

De tényleg más a versenyszféra, a kutatás-fejlesztés és az állami terület. :)

2014. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért ezt sem mondanám törvényszerűnek, én egy magáncégnél vagyok és nem szakadok meg a melóban és nem stresszelnek agyon...
2014. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az embert beküldik egy csomó marketinges közé egy szem informatikusnak, és ott kéne működő rendszert kialakítania, akkor nem is olyan vicces. :-)
2014. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem is kell egy informatikusnak lenni.

Elég, ha a vezetésben ül 1-2 marketinges, a programozók/hozzáértők helyett.

(Néha nálunk is az a legnagyobb probléma a megbeszéléseken, hogy egy gomb most éppen 20px-el lejjebb van, vagy nem néz ki jól...)

2014. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam nem a gombok elhelyezésével van a gond, hanem hogy van két adatbázis, két kezelőprogram, aztán hirtelen kézifékes fordulóval változik az üzleti logika, mert valakinek jónak tűnő ötlete van (igen, a vezetésben), és elvárják, hogy a szoftver ehhez alkalmazkodjon. Lehetőleg ingyen és gyorsan. Akármilyen nagy munkával volt is kialakítva.
2014. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!