Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# - Egy osztály példány...

C# - Egy osztály példány átadása milyen módon történik?

Figyelt kérdés

Javában az alábbi módszer tökéletesen működik:


Person jozsi = new Person("József", "male");


catalog.addPerson(jozsi);


C#-ban nem engedi ugyan ezt megcsinálni.


(A probléma konkrétan:

Van egy formom ami a konstruktoraban létrehoz nekem egy osztálypeldányt.

A formon egy gombra kattintva kívánok megjeleniteni egy új formot ami a fent említett osztálypeldanybol jelenít meg adatokat.

Adott valami hibát amit a stackoverflowon azzal magyaráztak, hogy a fogadó osztály public a masik meg private (illetve nincs elotte meghatarozva csak siman class Valami{...}

Mindegyiket publicra atirtam de semmi.

A kérdéssel azt a választ várom, hogy ugyanúgy kell-e mint javában es csak en vagyok a bena vagy tok máshogy kell megközelíteni a problémát.


Ui.: Sry, de telefonról irom néhol van ékezet néhol nincs...



2014. jún. 20. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

1. "oszálypéldány" = "objektum"

2. "C#-ban nem engedi ugyan ezt megcsinálni. " -> mi a hibaüzenet?


Ha a catalog.addPerson egy Person (vagy annak ősosztálya) típusút objektumot vár, akkor működnie kéne.

2014. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen azt vár. Akkor valószínűleg én vagyok a bena. Majd otthon megnezem ismet
2014. jún. 20. 15:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennie kéne, alighanem te néztél el valamit. De ilyenkor könnyebb segíteni, ha mellékeled a kódot, de legalábbis a fordító/Exception hibaüzenetét.
2014. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nullreference hiba volt, de azért mert az első Form konstruktorában ki volt kommentelve az a metódus ami feltöltötte volna azt a példányt, ezért nem működött...


Tényleg én voltam a béna, de azért köszönöm szépen a válaszokat! :)

2014. jún. 20. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!