Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Táblajáték, tábla ábrázolása?

Táblajáték, tábla ábrázolása?

Figyelt kérdés

Üdv, a "Diplomácia" nevű táblás játékot szeretném programmal szimulálni, a játékban Európa területeiért folyik a harc, és nem igazán tudom, hogy lehetne ezt gráfon ábrázolni(hogy kezelhető legyen)


Arra gondoltam, hogy Minden terület egy osztály lesz, áll majd egy ID-ből, névből és egy listából ami tartalmazza a szomszédos országok ID-jét, végül a rajta álló játékos ID-jét tartalmazó mezőből.


A kérdés tehát, van jobb módja a térkép és a területek ábrázolásának, mint így, gráfként?


2014. jún. 20. 17:12
 1/1 iostream ***** válasza:

Először is nem osztály hanem objektum.

Másodszor ez mindenképpen egy gráf lesz, viszont a gráfokat lehet többféleképpen is ábrázolni. Mivel itt fix kapcsolatok vannak, nem akarsz hozzáadni vagy elvenni csomópontot vagy élt, ezért nem szempont a könnyű módosíthatóság, és maga a gráf elég ritka, tehát én egy éllistával oldanám meg a helyedben. Mivel irányítatlan, ezért szimplán le kell tárolni párban azokat az országokat, amik kapcsolatban állnak.


És akkor az országok külön listában vannak, ami nagyon előnyös, mivel valószínűleg sok műveletet akarsz velük végezni és könnyen kereshetőnek kell lenniük.

2014. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!