Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy. C++ tudásom van éd kid...

Egy. C++ tudásom van éd kid Java. Eddig mikrokontrollerekkel foglalkoztam és túl nehéz volt nekem, meg a sok hibalehetőség. Megkérdezni akik mikrokontrollereztek is ipari szinten és most Androidoznak, hogy ebből könnyebb e megélni, és könnyebb-e?

Figyelt kérdés

Windows APIt ismerem és hallgattam picit Linuxos órákat az egyetem alatt.

Az is kérdés meg lehet e élni kisebb projektek elkészítéséből akár egy cégnél Androidon?

Android okjben gondolkozom ahol sok gyakorlat van,

de megcsinálható. Tudtok jó ilyent?


2014. jún. 29. 13:00
 1/7 Tengor ***** válasza:
79%

Ember! Ha a szoftvereidet is ilyen igényességgel rakod össze, mint ahogy ezt a kérdést, akkor úgy sem fognak alkalmazni, ha te fizetsz a cégnek, hogy ott dolgozhass!

Egy szoftver megírásakor bizony sok a hibalehetőség, ez független attól, hogy mit és miben programozol. Ha ezzel nem tudsz együtt élni, akkor valami más szakma után néz. Egy bevásárlóközponti kocsivisszatolónak kevesebb a hibázási lehetősége.

Másik tanács: ne úgy tanulj programozni, hogy az majd jól keres. Egyrészt sokkal nehezebb azt tanulni, amit nem szeretsz, másrészt ha meg is tanulod, szenvedés lesz az életed a cégnél. Nem kötelező mindenkinek programozónak menni!

2014. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban, mi van?

Picit nehéz értelmezni a kérdést.


Amúgy meg az informatikában mindenből meg lehet élni, ha jó az ember.


"Android okjben gondolkozom"

Egyáltalán van ilyen?

Ha van is, akkor is inkább felejtős. A legtöbb OKJ (főleg az informatikai!) színvonala sehol sincs. Egyszerűen nevetséges amit azokon tanítanak.

2014. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Menjél inkább havat lapátolni.
2014. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kórházban vagyok, gyógyszereken, köszönöm szépen a kedves megjegyzést, aki a helyesírásom alapján ítélt meg.


Valami olyan villamosmérnöki/mérnöki/informatikai/akármilyen

területet keresek, amiből csekélyen de meg tudnék élni

a rehab után,

és elköltözni otthonról mert 2 multinál FPGAztam meg mikrokontrollereztem és nem bírtam betanulni az ottani technológiát 3 hónap alatt. Gondom volt a munka részekre bontásával is.


Az egyetemi alapképzésben még szerettem a programozást a BME-n. De otthon munkanélküliként valahogy nem fejeztem be sem a Battle Citymet javaban, sem az ARM os hőmérőmet, pedig tök érdekesek lettek volna. Meg lehet ezt egyáltalán szeretni már így?


Most keresek egy olyan területet amiben kicsit mérnökösködhetek vagy egyéb érdekes, nem félek tőle annyira,

persze nem fizet annyit.


Tescoba hadd ne menjek már el kitüntetéses diplomával.

(tudom hogy nem ér semmit egyébként)

2014. jún. 30. 16:09
 5/7 Tengor ***** válasza:

Csak az írásodat látjuk, akkor mégis mi alapján ítéljünk meg? Kérdezd meg a családodat, a látogatóidat ebben a kérdésben és ők majd nem a helyesírásod alapján ítélnek meg.

A kitüntetett diplomáddal menj olyan helyre dolgozni, ahol ez számít. Programozóként a precizitás többet ér, mint a kitüntetés.

Ha már programoztál az Android nem olyan nehéz, már ha a kitüntetést nem magolásra adják, hanem a fej használatára.

2014. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

PICcel meg csak jatszottam, Atmellel meg csak otthoni projectjeim voltak, nem probaltam ezekbol megelni.


Viszont amiket irtal (C++ es Java) az eleg jo alap az Androidos fejleszteshez. Az Androidos SDK-n latszik, hogy emberek leultek, es megterveztek. Logikus a felepitese, emiatt konnyen tanulhato (mondjuk a Symbian borzalmaihoz kepest kulonosen).

WinAPI-ra ehhez nem lesz szukseged, de persze a plusz tudas sosem art. Linuxos tudas mar jol johet. Ha pl. sebesseg miatt JNI-n athivsz a native retegbe (praktikusan C/C++), vagy ha valamiert parancssorban egyszerubb megoldani valamit. Ha Javanal maradsz, akkor erre sem lesz szukseged.


Android OKJ nem tudom milyen lehet. Youtube-on rengeteg tutorial video van, tele van a net Androidos ebookokkal, es az SDK kitunoen dokumentalt. Nem tudom emelle miert kene meg plusz tanfolyam. Persze ha valami allami finanszirozott kepzest kifogsz, vagy munkaltato fizeti, akkor jo, de en feleslegesnek tartom.


Ami a munkalehetosegeket illeti:

-uC-hez talan kevesebben ertenek, szoval ha pont egy ilyen helyre megfelelo a tudasod, akkor lehet, hogy ezzel tobbet kereshetsz (bar ha tul nehez volt neked, akkor ketseges)

-Androidhoz talan tobben erthetnek, de a kereslet is nagyobb. Nehez jo Androidos fejlesztot talalni, de ez valoszinuleg nem csak az Androidra igaz.


Miutan minden alapod adott az elsajatitasara, szerintem erdemes belevagni.

2014. júl. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. júl. 1. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!