Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyílt forráskódú...

Milyen nyílt forráskódú program/operációs rendszer van ami kis méretű, és C/C++ nyelvezetű?

Figyelt kérdés

2014. júl. 18. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
unix-ok között keresgélj
2014. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És még egy mellék kérdés sosem használtam nyilt forráskódú programot hogyan tudom megnyitni a forráskódját?
2014. júl. 18. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Azt hiszem Linus Torvalds is ebből kiindulva készítette el a nevéhez fűződő Linux-ot...


A nyílt forráskódú programokat általában nyílt forráskódú programokkal lehet lefordítani, ebben az esetben gondolom szóbajöhet egy GCC... ...de egy operációs rendszert NEM CSAK C-ben írnak! :-)

2014. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát azt tudom :) csak tanulom a C++-t, és jó olvasgatni C++ program kódokat, mert így jobban megértem mit olvasok mit, hogyan használjak ki hogyan csinált ezekből valamit :D köszi amúgy :D
2014. júl. 18. 19:07
 5/7 A kérdező kommentje:
A forráskódot, hol tudnám letölteni?
2014. júl. 18. 19:11
 6/7 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a minix hivatalos oldalán ha valakinek szüksége lenne erre [link]
2014. júl. 18. 19:17
 7/7 tabaki ***** válasza:

Szerintem bármelyik linux forráskódjára rákereshetsz a Googleban (pl. "ubuntu source"). A nyílt forráskódú egyéb programok letöltési helyén meg ott szokott lenni az egyéb letöltéseknél, pl:

[link]

[link]

[link]

(utóbbinál a fájlnévben lévő "src" mutatja, hogy melyik a forráskód)

2014. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!