Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyszerű matematikai műveletek...

Egyszerű matematikai műveletekre épülő, laikusok által is jól érthető titkosítóprogramot írt már valaki Pascal-ban vagy C-ben és ha igen, megmutatná hogy milyen?

Figyelt kérdés

Ilyen esetben (ha nem AES, Twofish meg hasonló szintű algoritmusokról van szó) egyszerű műveletekkel is megoldható, hogy amennyiben valaki nem ismeri az adott algoritmust és semmit arról hogy az adott fájlt egyáltalán mivel hozták létre, amit az az algoritmus titkosít, nem lehet visszafejteni kriptoanalízissel sem meg hasonló módszerekkel?

Egyszerű műveletek alatt nem sima xor-t értek. :-)

Minden érdekelne, a titkosítás módja, a jelszó eltárolása és annak ellenőrzése... Ha van valaki aki behatóbban foglalkozott a témával.



2014. júl. 28. 15:15
1 2
 1/11 iostream ***** válasza:
100%

"amennyiben valaki nem ismeri az adott algoritmust"


Itt állj is meg. Mindig abból kell kiindulni, hogy az algoritmust ismerik. Az a lényeg, hogy a kulcs nélkül gyakorlatilag visszafejthetetlen legyen.

2014. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, pont most akartam írni hogy kifelejtettem a kérdésbe beleírni, hogy természetesen tudom hogy kriptográfiai szempontból az az algoritmus a jó, amelyet hiába ismernek, ez nem könnyíti meg a megfejtést... Könyvben olvastam anno...
2014. júl. 28. 15:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát pl c-ben írtam annó pár olyan programot ami persze mások által kitalált algoritmusok:

-Vigenéere féle titkosírás

-Caesar féle teljes négyzet

-Atbas kód

Illetve egy betűcserélgetésen alapulót is írtam.

itt a kulcs egy numerikus érték volt amit aztán két db egyjegyű számra szedtem szét.

Pl a kulcsban volt egy 1 4 szám, akkor az algoritmusom a nyilt szöveg első betűjét kicserélte a négyesre.


Ez már egy jó titkosítás lenne pl. a statisztikai módszerek ellen, de nyilvánvalóan más módszerrel fel lehetne törni, és az sem mellékes, hogy nálam azért korlátozza a kulcs méretét a nyilt szöveg hossza,így brute force alapon gyorsan törhető volna.

2014. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 iostream ***** válasza:
100%

Ha szöveget akarsz, és akkor nem zavar, hogy kriptográfiailag nem ér semmit a kódod, akkor ránézhetsz a különböző tömörítési algoritmusokra. Ugyanis a szöveg kiválóan tömöríthető, és tömörített formában felismerhetetlen, olvashatatlan, egy bináris katyvasznak néz ki. Természetes módon védenek a gyakoriságon alapuló fejtések ellen.

Ott van például a Shannon féle, vagy az LZW algoritmus, mindkettő elég egyszerűen implementálható, és jó ujjgyakorlat.

2014. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bináris adatokat szeretnék kódolni, amely egy értelmetlen karakterekkel teli fájlt eredményezne és mondjuk még a véletlenszámok eloszlása is egyenletes lenne bár ez gondolom már komolyabb ismereteket igényel...
2014. júl. 28. 17:22
 6/11 iostream ***** válasza:
100%
Hát, a tömörítési algoritmusok működnek bináris fájlra is :)
2014. júl. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az igaz, de mivel nem titkosítás hanem tömörítés, ezért lazán vissza lehet fejteni, "ki kell csomagolni és kész"...
2014. júl. 28. 17:44
 8/11 ejbenjaro ***** válasza:
A 7zip pl tud jelszavasan is tömöríteni ;). Mintha valami AES 256 titkosítási lehetőség is lenne benne.
2014. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

> lazán vissza lehet fejteni, "ki kell csomagolni és kész"...


Feltéve, ha felismered a katyvaszból, hogy milyen algoritmussal lett tömörítve. ;)

2014. júl. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

iostream-nek igaza van, ha feltesszük, hogy nem tudod kitalálni, mi az algoritmus, a tömörítés is jól működik. A Huffman kódolást is érdekes lehet megvalósítani.


Belenézhetsz a steganográfiába is, annyiban tér el a kriptográfiától, hogy az üzenet létét rejti el, vagyis ha a számítógéped memóriáját nézik, akkor nem jönnek rá, hogy bármi is több mint aminek kinéz(képbe/hangba rejtett szöveg, erősen a kernelbe ágyazott cuccok, van néhány érdekes dolog)

2014. júl. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!