Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék kapcsolódni egy...

Hogyan tudnék kapcsolódni egy proxy szerverre, és azon keresztül netezni?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan hogy működik ez, de azt hallottam hogy gyorsabb lehet tőle a netem, és megváltozik az IP címem is. Tudom hogy ezáltal nem leszek teljesen anonym, de nem is ez a cél. Azt sem értem igazából, hogy mitől lesz nekem jobb ha pl: egy elefántcsontparti proxyra csatlakozok. Hogy lehet ettől gyorsabb a netem? Megköszönném ha egy hozzáértő elmagyarázná nekem hogy hogy működik ez az egész, mert nagyon érdekel. Lehet hogy hülyeségeket írtam, ezt én csak hallottam.
2010. jan. 10. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ip változik ez OK, igaz, mert kifelé a Proxy IPje látszik majd.

Gyorsabb lesz? nem.ez baromság...a proxy nem kerüli meg a szolgáltatódat, csak ad egy csövet ami elvezet hozzá... és a sebesség attól függ mekkora sávot ad neked a szolgáltató a proxyhoz vezető cső nem lehet nagyobb mint a szolgáltató által adott max cső :)


hű de szépen fogalmaztam meg :)

2010. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy kis webproxy lista, valamelyikre rákattintasz, behoz egy oldalt, ott találni fogsz egy URL-nek fenntartott kis sávot, beírod a meglátogatni kívánt oldal címét, ENTER, és máris a proxyn keresztül nézed az oldalt. Egyik gyorsabb, másik lassabb, de maximum olyan gyors lehet csak, mint a mostani neted.

2010. jan. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Kipróbáltam, működik. Király. De ettől nem leszek teljesen anonym. Igaz?
2010. jan. 12. 16:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Más lesz az IP címed. Mezei ember számára "másvalaki" leszel, maga a proxy, és azt nem látják, hogy a proxyhoz ki csatlakozott. Egyébként vissza lehet fejteni bizonyos mértékig, szóval hatóságokat nem tudsz egyszerűen egy proxyval megtéveszteni. (Viszont ha mondjuk 8-10 proxyt láncolsz egymás után - értsd: magához a proxyhoz is egy másik proxyn keresztül csatlakozol - akkor gyakorlatilag visszafejthetetlen a lánc, tehát 100%-osan anonim vagy.)
2010. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ez tetszik. :)

Akkor így csinálják a hacherek is amikor kinyomozhatatlan hogy hol vannak (fizikailag)? Pl: amikor filmekben észre veszik hogy betört egy hacker egy titkos adatbázisba, vagy védett helyre, rögtön ráálnak és csak azt látják hogy az egyik percben Ausztráliában van, a másikban meg már NewYork-ban, aztán meg Kínában,stb....és így végül soha nem találják meg, mert nem tudják biztosan, hogy hol lehet fizikailag.?

2010. jan. 13. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!