Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Osztályok között Javaban...

Osztályok között Javaban változót meg lehet osztani?

Figyelt kérdés
Próbálgattam, és hiába tettem egy változót publikusra, a másik osztály nem tudta érzékelni. Próbálkoztam úgy is, hogy objektumként azt a függvényrészletet meghívom, de úgy látszik az csak arra az időre hívja meg, hogy lefusson, és utána el is tűnik. Hogyan lehetne megoldani ezt?

2014. júl. 30. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem éppen objektum orientált dolog, amit meg szeretnél tenni. Mi lenne a fő célod ezzel?
2014. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
egy amőba játék. Az egyik osztályban a JFrame-es dolgok, a másikban a lehetőségek. És le akarom kérni az X mező adatát, hogy ha van benne valami, akkor törtéjen valami. És a Jframe-es mezőből ezért át kellene vinni a lehetőségek osztályába azt az X. mező változóját. Ez nem megy.
2014. júl. 30. 20:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Publikus statikus adattag csinálja azt, amit szeretnél.


Azonban, ahhoz amit leírtál, ez nem lesz szép megoldás. Add át a JFrame-edet, vagy a mező értékét egy paraméterben a másik osztályodnak, akár már a konstruktorban.

2014. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ha létrehozok egy objektumot egy másik osztályról egy osztályban, ami nem a main, akkor miért lesz végtelen ciklusos? ez a "ellenorzes w = new elleorzes();" ez valamiért nem tetszik neki, tettem elé egy sys.out.println-t és mintha egy végtelen ciklusban lenne mert folyamatosan csak azt írogatja ki .
2014. júl. 30. 21:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Látni kéne a teljes kódot.

(Pastebin-re töltsd fel, ne ide:))

2014. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Régen szar a programod felépítése, ha a játékmenet vezérlését nem egy külön osztály végzi. A JFrame-nek csak megjelenítő szerepet kellene betöltenie, illetve továbbítani a felhasználói interakciót a játékvezérlő felé.
2014. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ja, biztosan, de nem tudom miért várja mindenki, hogy rögtön én legyek a következő világmegváltó programozó... könyörgöm, kezdő vagyok, de látom lejött neked, akkor az miért nem, hogy egyelőre csak PRÓBÁLKOZOK?! Elég sz@r tanár lennél lol. Majd alakul később, de előbb hadd csináljam így. Csak fusson, és én már örülök, okay?
2014. júl. 30. 23:46
 8/13 anonim ***** válasza:

"ha létrehozok egy objektumot egy másik osztályról egy osztályban, ami nem a main, akkor miért lesz végtelen ciklusos?"

Mert valamit elírtál. Eleve nem értem, hogy jön ide bármilyen ciklus is.


"ez a "ellenorzes w = new elleorzes();" ez valamiért nem tetszik neki, tettem elé egy sys.out.println-t és mintha egy végtelen ciklusban lenne mert folyamatosan csak azt írogatja ki ."

Mit írogat ki? Debuggold még, vagy oszd meg a kódot, ez így nulla.

2014. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
csak kíváncsiságból tettem ez az objektum létrehozós kód elé és mögé egy println-t, és folyton csak az elsőt írja ki, de nem csak egyszer, hanem mintha loopoltatva lenne, pedig egy ciklus sincs a programban. Mintha belebonyolódna, vagy nem tudom.
2014. júl. 31. 15:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi sem tudjuk.
2014. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!