Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal programba lehet...

Free Pascal programba lehet grafikát építeni? Ha igen hogyan, milyen módon (nem a Delphi-alapú Lazarus kiegészítőre gondolok)

Figyelt kérdés

Tehát simán a Free Pascal-ban egy olyan sima programot írni amelyben lehetséges kattintani az "OK", "Cancel" gombokra, gondolom Windows unit használatával, ezt kézzel hogy lehet megírni egyáltalán van rá lehetőség?

Példá tmutatna valaki?



2014. aug. 2. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindent lehet kézzel, max rémálom lesz.

Valami grafikus libet keress, azzal viszonylag egyszerű a dolog.

2014. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Windows-os ablakokat FP-ben pl. a GTK+ könyvtárral tudsz csinálni:

[link]

2014. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Olyan grafikus lib nincs, mint amit a programok többsége használ, például a legtöb program installer-e? Tehát nem GTK és QT hanem valami más.
2014. aug. 2. 15:21
 4/7 SimkoL ***** válasza:
WIN API :) ha windows alá kell
2014. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De, olyat használ, mint a GTK. Ez a Windows Forms implementációja ha jól tudom, azokkal csinálják az ilyen "RichTextBox", "RadioButton", "Button", "Label" meg "TextBox" féleségeket, amik egy sima Windows Form-hoz szükségesek. Nekem már sikerült FPC-ben ezzel dolgoznom, de nem vált be, én azt mondom, jobb erre egy másik nyelv, legalábbis nekem a Lazarus nem tetszett, mint Pascal IDE.
2014. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Függetlenül attól hogy nem vált be, egy példát (forráskódot) tudsz mutatni erre?
2014. aug. 3. 03:54
 7/7 anonim ***** válasza:
[link] Itt olvashatsz róla, és tessék, ha már ennyire kell a forrás: [link]
2014. aug. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!