Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék írni egy kis program...

Szeretnék írni egy kis programot aminek segítségével gyorsabban megtanulhatok programozni, hogy aztán egy nagyobb programot fejlesszek (? )

Figyelt kérdés

ki segít megírni nekem a kis programot?

szóval van egy angol nyelvű Visual Basic pdf könyvem jó kis könyv csak már kezdem unni azt,hogy mindig amikor ismeretlen angol szóba ütközöm át kell váltanom az internet böngészőbe/g.translate majd begépelni ahhoz,hogy tudjam mit jelent és ez jelentősen lelassítja a tanulást,mert valamiért egyre több az ismeretlen szó.

Szóval a kis program nem csinálna mást mint a windows 8.1 beépített pdf olvasójából azt a szót amelyiken a kurzor van a háttérben elküldi a g/translate-nak majd az eredményt rögtön megjeleníti egy mini menüben. Valaki aki ezt meg tudja csinálni és hajlandó rászánni kevés időt,hogy segítse az én tanulásomat azt olyannyira meghálálnám,hogy csak na.:-)


2014. aug. 3. 18:07
1 2
 1/13 ejbenjaro ***** válasza:
100%

Előtted már feltalálták a kereket. Ehhez hasonló programokat keress: [link]

Vagy megpróbálkozhatsz magyar nyelvű VB könyvekkel is, ha az angolt nem érted.

2014. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az a program nem működik de szerintem pár kódsorból meg lehetne ezt oldani...
2014. aug. 3. 18:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz programozni, de szerinted pár sor kódból meg lehetne oldani... Tanulj meg inkább programozni, majd rájössz, hogy egy alap tudással se fogsz tudni hozzászagolni ehhez a problémakörhöz. :)
2014. aug. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de azért jól sejtem,hogy bele kell babrálni a pdf nézegetőbe,hogy kinyerjem a szót és valamilyen redndszerfjlokba,hogy megjelenjen az eredmény mivel ez ugye nem asztali alkalmazás. de hidd el én megtanulnék programozni de előbb segítség kellene.
2014. aug. 3. 20:26
 5/13 anonim ***** válasza:

"olyannyira meghálálnám,hogy csak na"


ja, persze, a nagy semmivel :D

2014. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
küldök pénz energiákat mit szólsz hozzá?
2014. aug. 3. 21:40
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nem vicces.

Illetve azt, hogy ha nem tudsz angolul, ne programozz.

Illetve, hogy bele kéne nyúlni a Readerbe, aminek nem nyílt a forráskódja, vagy ha nyílt, akkor is kell egy csatlakozás, egy kiolvasás, egy megjelenítés: azért az hosszú.

És a pdf böngészőben is megnyitható, ctlc, ctrlv, kettő kattintás, nem tudom, mi a megerőltető benne.

2014. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha szakszavakról van szó:

A szakszavak lefordításából sokkal előrébb nem vagy. A magyarázatot nem fogja kidobni egyik szótár sem, csak doksiban lesz benne (leginkább az angolban). (Példa: "static" -> "statikus", egyik szótár sem fogja odaírni, hogy "osztályszintű".) (Szakszavakat amúgy sem szokás lefordítani, több okból sem.)


Ha nem csak szakszavakról van szó... akkor... olvass tovább. :D


Én Chrome-ban amúgy úgy szótárazok, hogy beállítottam egy keresőt, ami "a" beírására jön elő, és megnyitja a TopSzótárat a jelentésekkel. Tehát annyit írok be, hogy "a apple" és kiadja, amit kell. Persze CTRL+C CTRL+V-vel még gyorsabb.


De ha ez is fáradtságos, akkor:


Próbáld ki ezt a bővítményt Chrome-hoz:

[link]


vagy ezt:

[link]


És nyisd meg a PDF-et Chrome-ban, hátha működik azon belül is.


"egyre több az ismeretlen szó" - ez az érzés pedig egy idő után elmúlik. :) (Ha mást nem, a könyv végén. :D)


Egyébként ismeretlen szó jó eséllyel mindig lesz, legalábbis nekem nem sikerült bemagolnom az összes angol szót eddig, szinte naponta tanulok újat.

2014. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
Ha esetleg kíváncsi vagy, nem lenne ez egy könnyű program, mert le kéne bontanod a readert, gépnyelvre, azon keresztül meg kéne valósítanod hálózatkezelést (nálunk jobbaknak is jó pár évbe telne ;) )és valahogyan le kéne kérni a Google-tól az információt. Ha esetleg nyílt forráskódút használsz, akkor meg olvashatsz egy pár ezer (vagy millió) sor C kódot, és aztán jó helyre be kell raknod a metódushívást. Hosszú történet lenne megcsinálni, az bíz igaz. A programozással meg annyit, hogy inkább tanulj meg előbb angolul, de utána ne Visual Basicot, mert azzzal nem jutsz semmire, hanem C#-ot, valamelyik magyarországon is elérhető tantusz könyvből!
2014. aug. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A google translate API elérés nem ingyenes 20 dollár per 1 millió szó - de ez valószínűleg elég lesz a programozás megtanulááshoz.

[link]

A pdf olvasóba viszont nem fogsz tudni belenyúlni, ahogy a többiek írták.

Én abba az irányba mennék, hogy a programod a vágólapot figyelné, szavakra bontaná, elküldené a translate API-nak és az eredményt megjelenítené. Akkor csak ki kellene másolnod a pdfből az ismeretlen szót.

Sok sikert.

2014. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!