Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascalban segítene valaki?

Pascalban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Még régebben csináltam ezt a programot(habár egy kis segítséggel), és azt szeretném-, kérdezni, hogy lehetne megcsinálni a legegyszerűbben, hogy a a tippelő ne írhassa többször ugyanazt a számot, és a gép se írja többször ugyanazt a számot, és ha a tippelő nem a feltételnek megfelelően írja be a számot(pl 90-ig lehet de ő 91-et ír be vagy 0-át amit uyge nem lehet, akkor ne megyen tovább a következő számra amit tippelni szeretnénk, hanem kérje újra azzal a "kifogással", hogy a szám túl nagy/kicsi .



program lotto;

var veletlen,c,i:integer;

tipp:array [1 .. 90] of integer;

begin

for i:= 1 to 5 do

begin

write(i, '. szam: ');

readln(tipp[i]);

if tipp[i] < 1 then writeln('Irj be nagyobbat!')

else if tipp[i] > 99 then writeln('Irj be kisebbet!')

else

end;

writeln('A nyero szamok:');

randomize;

for c:=1 to 5 do

begin

veletlen:=random(99)+1;

write(veletlen:5);

end;

end.


2014. aug. 6. 13:54
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
A 10. sorba 99 helyett 90
2014. aug. 6. 13:55
 2/35 A kérdező kommentje:
és a 17.-ben is
2014. aug. 6. 13:56
 3/35 anonim ***** válasza:
Itt az ideje megismerkedned a while-do és repeat-until szerkezetekkel.
2014. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 SimkoL ***** válasza:
Kezdetnek: [link]
2014. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Ne szórakozz, hogy tudtál ekkora programot írni 5 6 7 különböző szám generálásához és sorbarendezéséhez? :?
2014. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 SimkoL ***** válasza:
A program lényege az oktatás, azért van szétszedve sok pici eljárásra és függvényre.
2014. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Szerintem az oktatásnál jobb a hosszabb, eljárások nélküli kód, inkább a sok komment. Ennyi eljárással én egy directx ablakot inicializálok, és kirajzolok rá egy betöltött objektumot textúrákkal együtt, shaderekkel úgy, hogy szerintem átláthatóbb lesz a kód. A classokat pedig abszolút mellőzni kell, főleg, ha másik fájlban van. Én nekem ez a tapasztalatom tutorialokkal kapcsolatban, elnézésedet kérném, ha ütközik a véleményünk.
2014. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 tabaki ***** válasza:

Jé, ezt én is megírtam neked anno, szimpla ötös lottóra, csak nem tettem fel, mert ezt a részét nem kérdezted... Nálam így ütött ki, elnézést, ha a profi programozók valami rémséget találnak benne:

[link]

2014. aug. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Szerintem a két külön nevű tömb átláthatóbb. Még ha az is a nevük, hogy tömb1 meg tömb2, persze beszédesebb nevek még jobbak. A funkciójuk elég eltérő, ezért gondolom, nem kapcsolódnak egymáshoz ennyire.
2014. aug. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 SimkoL ***** válasza:
'A funkciójuk elég eltérő, ezért gondolom, nem kapcsolódnak egymáshoz ennyire.' Tudod vagy érted egyáltalán, hogy miket írsz. Miért lenne a funkciójuk elég eltérő ?
2014. aug. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!