Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez a program miért nem fut...

Ez a program miért nem fut le? (C nyelv)

Figyelt kérdés
[link]

2014. aug. 11. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nemtom, miért, mi a hibaüzenet?
2014. aug. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lent van, a main() nem fut le, mert azt írja, nincs dolga, nincs mit futtatni...
2014. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Én ott csak a ToDoList plugin/feature notice-ait látom, miszerint nincs TODO komment a kódban, amivel kezdhetne valamit.

2014. aug. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha ez OS X, miért nem Xcode-ot használsz? Szerintem kényelmesebb, mint a Code::Blocks.

Egyébként tippre kéne egy kiterjesztés (.c) a fájlnak, enélkül szöveges állománynak veheti (syntax highlighting hiánya is erre utal).

2014. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A c fájloknak .c kiterjesztésük van. 1970 óta...


másrészt nem tudom milyen startup scriptet akarsz beleincludoltatni a fordító környezeti beállításaiból, de az echte biztos, hogy a projektedet nem POSIX C-re állítottad, és valami scriptfordítóval akarsz olyan dolgot csinálni, amit ő nem is ismer.

2014. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

1. Forráskódnál - mint előttem is mondták - tessék .c kiterjesztést használni.

2. Ne a Code:Blocks szerkesztő belső üzeneteit mutasd nekünk, hanem fordítsd le - Build/Run menüpont - majd alul válaszd a Build Log fület.

3. Majd fogják még utánam mondani de érdemesebb az alábbi szintaktika használata (az általad is lefut, működik, de így szabványosabb):

#include <stdio.h>

int main() {

printf ("Hello World");

return 0;

}

2014. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem .c (vagy .cpp .cc .cxx) a fájl kiterjesztése ezért az IDE nem fogja lefordítani.
2014. aug. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 iostream ***** válasza:

"az általad is lefut, működik, de így szabványosabb"


Mégis mitől lenne "szabványosabb"? Mindkét kód pontosan annyira szabványos (C-ben a visszatérési érték lehagyható, a main return-je szintén lehagyható, viszont az üres paraméterlista variadic argumentet jelent, ami NEM jó).

2014. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

C89-ben használható a main() C99-ben viszont már az int main() az elfogadottabb.


"An implementation shall not predefine the main function. This function shall not be overloaded. It shall have a return type of type int, but otherwise its type is implementation-defined. All implementations shall allow both of the following definitions of main:

int main() { /* ... */ }

and

int main(int argc, char* argv[]) { /* ... */ }"


És emlékeim szerint pont te kardoskodtál a main() elhagyása kapcsán.

2014. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 iostream ***** válasza:
C++-ban! Az más.
2014. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!