Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-t tanulok regexnél elakadta...

C#-t tanulok regexnél elakadtam haladojak tovább a könyvben vagy próbáljam meg felfogni a működését?

Figyelt kérdés
elég bonyolult legalábbis számomra mit tegyek ássam bele magam vagy menjek tovább?
2014. aug. 14. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem megy, szerintem haladj tovább. Ha később esetleg még újra szóba kerül vagy szükséged lesz rá, akkor majd beleásod magad.
2014. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
valamennyire megértettem aztán otthagytam azért kösz
2014. aug. 14. 08:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk én a regexeket nem hagynám ott.

Ha megvizsgálsz egy inputot, akkor inkább regexszel tedd, mint kivétellel...

→Azért jó lenne tudni azokat. Amúgy nem nehezek, ha jól sejtem, te a C# jegyzetből tanulsz (devportal) - ott egész jól elmagyarázták.

^\d{3}$ - erről meg tudod állapítani, mit jelent?

2014. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
persze az a je az elején azt jelenti,hogy a legelső karakterről kezdi a vizsgálást a (\d) az egymás után 3szám jön a dollárjel meg,hogy nem csak benne kell lennie a stringben ennek hanem pontosan passzolnia kell!! ez olyan nagyszerű érzem ahogy nő a tudásom:)
2014. aug. 14. 10:29
 5/10 A kérdező kommentje:
ja a kapcsos zárójelben a 3 az más az az,hogy egymás után 3szor lehet ugyanaz ami egymás után 3szám szóval így sem mondtam rosszul és ha {2, 3} akkor ha két szám van egymás után elfogadja ha három akkor ugye az több azt nézi. jólmondom?
2014. aug. 14. 10:32
 6/10 anonim ***** válasza:

\d{3} az 3 db szám, igen.

A $ jel pedig a sorvége jel. :)

2014. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Illetve ha /g flaggel illesztesz akkor a forrásszöveg vége. :)
2014. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

a pdf könyvemben ez áll:

"A végén lévő $ jel jelzi, hogy a karaktersorozat végéig kell illesztenie, vagyis az egészet ellenőrizze. (máskülönben a 345-345-345-456 sorozat érvényes lenne, hiszen benne van az amit kerestünk). "

2014. aug. 14. 12:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a devportálos fickónak, ha nem fejeződne be a string, a telefonszám folytatódhatna úgy is, hogy trolololololol, és továbbra is true lenne az isMatch.
2014. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez az oldal sokat segített és segít is:

[link]

2014. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!