Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Angster Erzsébet féle Java...

Angster Erzsébet féle Java könyvben extra csomag helyett mit lehet importálni?

Figyelt kérdés

A fent említett könyvben minden programhoz, amit bemutat, a programban társítani kell a könyv mellékletében lévő (szerző által készített .extra csomagot, hogy működjenek bizonyos dolgok (pl.: Format.left(), Console.readLine(), stb...)


Ezt hogy lehet kiküszöbölni, vagy mit kell importálni ehelyett, hogy bárhol ülök le egy gép elé Java programot írni, akkor enélkül a kis extra.* fájl importja nélkül is működjenek a fentebb említett függvények is?

Tehát a könyv erre az extra csomagra épít(persze az util és lang csomagokon kívüli függvények esetében, nem ezeket helyettesíti, csak "kiegészíti"), de ha leülök egy szűz fejlesztőkörnyezet elé, akkor mi a teendő?


2014. aug. 14. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi a teendő? Az, hogy viszed magaddal, ha ezt akarod használni. :)

Vagy letöltöd.

[link]

2014. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mivel most kezdtem az egészet, így nem is teljesen világos:


Ez az extra csomag olyan dolgokat tartalmaz, amik semmilyen formában nincsenek meg az alap, gyári csomagokban?


Azaz olyan nem létezik gyárilag, hogy egy Format.right(szam,8,2); -vel jobbra igazítom a szam-ot, 8 helyen ábrázolva, 2 tizedesjeggyel?

Vagy alap osztályokkal ez meg sem oldható hasonló(an egyszerű) módon, és a szerző azért készítette ezt az extra csomagot, hogy könnyítsen ilyenekben a Java-t tanulóknak?


Bocsi a sok értetlen kérdésért, csak szeretnék tisztán látni a későbbiekben... :)

2014. aug. 14. 10:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az extra csomag azt csinálja, hogy az alap Java-s dolgokra egy barátságosabb felületet ad a kezdőknek. :)

(Tehát a háttérben -nyilván- alap Java-s függvényeket hívogat.)


Tudsz te extra csomag nélkül is jobbra igazítani.


Szóval én azt javaslom, hogy felejtsd el ezt az extra csomagot, ne ezt tanuld, hanem a Java-t. És nem lesznek problémáid szűz környezetben. :)

2014. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
(Tehát a kérdésre azon tudnának releváns választ adni, akik annakidején ezzel a könyvvel kezdték a Java-s pályafutásukat, mert ők tudják, hogy a köny árnyékából hogy lehet kilépni(vagy még ők is használják ezt az extra csomagot a mai napig?) :D
2014. aug. 14. 10:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor viszont az a gond, hogy nem tudom, hogy a példaprogramokban pontosan mik azok, amik az extra-t használják, és ebből kifolyólag azt se tudom, hogy az extrában megvalósított dolgokat hogy tudnám "szűz" környezetben reprodukálni.
2014. aug. 14. 10:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát én akkor azt javaslom, a könyvet is felejtsd el és az Oracle tutorialból tanulj. :)


Nem hiszem, hogy bárki az extra csomaggal dolgozna élesben...

2014. aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként az extra csomag forrása nincs a mellékleten?
2014. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A Format.right(); forrása így van benne a Format.class -ban:

(mivel nem enged linket bemásolni, így:)

www(pont)pastebin(pont)com/d3kLmLNi

2014. aug. 14. 12:16
 9/12 anonim ***** válasza:

És Format.java fájlt nem adott hozzá a néni? :D


Amúgy egy normális decomipler-rel (pl. JD-GUI) visszakaphatod a Java kódot a .class fájlból. :)


(Csak azért hoztam szóba a forrást, mert azzal ugye meglátnád, mit csinál. :))

2014. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

www.4kor.hu/mellekletek/javaprog_1.zip

Itt a ' /lib/javalib/extra ' mappában van a Format és a Console CLASS fájl (és még almappákban egy csomó más is).


Mivel (mint írtam) nemrég kezdtem az egészet, így nem is próbálkoztam még decompilerrel, de lehet az lesz, mivel nagyon sok CLASS fájl van a mellékletben, és azokban sem 1-1 dolog van.


Amúgy kíváncsiságból: Hogyan lehet(azaz mennyivel nehezebb) mondjuk egy számot/karaktert/stringet beolvasni "szűz" környezetben?

Mert extra csomaggal ennyi:

String nev = Console.readLine("Írj be egy szöveget: ");


Vagy jobbra igazítani egy 'szam'-ot, 8 karakter helyen ábrázolni, 2 tizedes jeggyel:

Format.right(szam,8,2);

2014. aug. 14. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!