Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges (Kérdésed túl...

Lehetséges (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú)?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Most kezdtem c nyelvet tanulni.1.Az lenne a kérdésem hogy lehetséges egy régi programnyelve (ugy értem hogy pascal meg ilyenekbe) irni egy komolyabb programot pl játékot?2.Jó volt c nyelvel elkezdenem programozni?
2014. aug. 21. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ugyanúgy, ahogy az összes többiben
2014. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SimkoL ***** válasza:

Érdekes, minden ifjú titán játékot akar írni :)

Alapozni jó a C, addig amíg megtanulod a programozás logikáját, a C szintaktikáját. Bár pascal tudással is lehet csodákat alkotni - Delphi XE.. - de sajnos nincs elterjedve. A legtöbb 'menő' nyelv C szintaktikára vagy hasonlóra épül, de ezzel még nagyon messze vagy attól, hogy komolyabb programot írj. Az elején ne is gondolkodj játékban, jó pár év tanulás és gyakorlás, hogy valami komolyabbat alkoss egyedül.

2014. aug. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)Én ezt azért kérdeztem mert nem játékot akarok irni csak olvastam olyat is hogy valaki azt irta hogy pascalba vagy ilyesmibe lehetetlen valami komolyabbat alkotni, csak c++ ba vagy valami modernebbe lehet jól programozni.
2014. aug. 21. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a Skype és a Total Commander is pacalban van (vagy objekt pacal vagyis Delphi, vagy mittudomén, lényeg, hogy pont nem C)


Már ha ezek neked elég komolyak. (a kollofgyuti nem pacal az tuti)

2014. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SimkoL ***** válasza:
A Pascal-t, Delphi-t azok becsmérlik le akik egy-két nyelvet ismernek - azt sem tökéletesen - :) Nézz meg egy XE5-öt mikre képes egy jó programozó 'kezében'. A játék készítés nem minden :)
2014. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag chicken nyelvben is lehet játékot írni, más kérdés, hogy mennyire célszerű.
2014. aug. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!