Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozasi nyelvet...

Melyik programozasi nyelvet erdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Par even belul befejezem az iskolat, programozast nem tanulunk es itthon szeretnem elkezdeni melyiket erdemesebb megtanulni, hogy kesobb egyetemen is hasznat vegyem?

PHP, HTML, Python, JavaScript, Java?



2014. aug. 25. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly kezdtem el a koleszos rendszergazdával a html-t, jött a css, rá a php, mostmár kacsingatok a js felé is, de előtte 2 évig c#-t tanultam, így a php-val nincs akkora gondom. :)
2014. aug. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tamasoft ***** válasza:
100%

Nem vagyok programozó, de úgy gondolom, hogy egy bizonyos fokig mindegyiket kell tudni; általánosságban.


Ebből aztán kialakul, hogy melyik fekszik neked, és azt kihegyezni. Majd itt felsorolják a szakik, hogy melyik nyelv ami nagyon menő éppen:

2014. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg akarom mondani, ha weblapszerkesztésbe kezdenél bele, akkor HTML az alap. Erre jön a css, ez ad kinézetet a html elemeknek, illetve ezzel pozicionálod őket. Ha szeretnél még ügyeskedni, akkor jöhet a javascript, ezek után ha szeretnél pici tartalomkezelést vinni az oldaladba, hogy ne neked kelljen a html fájlokat módosítgatni, akkor mysql, php. :)
2014. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ELTE-IK-n C++ van, már első félévben, a további nyelvek szakirány függőek, vagy opcionális tárgyakhoz kötődnek. "C" szakirányon Python illetve Java van. (Volt legalábbis 2009-2012-ben.)
2014. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

de nem tudom eldonteni hogy a webprogramozas fele kezdjem el vagy inkabb mas programok/jatekok tanulasat.

es persze hogyan :D

2014. aug. 25. 18:48
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor dobj fel egy érmét.
2014. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
nem muszáj feltétlenül csak egyet tanulni, közben kikacsingattam java felé is, mivel érdekeltek az obj. orientált nyelvek is. mindig azt tanultam amire szükségem volt
2014. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Legyel jatekfejleszto! :D
2014. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Es akkor melyiket kezdjem el tanulni legeloszor es tudnatok valami konyvet/weboldalt ajanlani ahol elehet kezdeni?
2014. aug. 25. 19:02
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Python-ra jókat mondanak. Ha webfejlesztés, akkor pedig HTML, CSS majd PHP és MySQL.

G.

2014. aug. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!