Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni JAVA...

Szeretnék megtanulni JAVA nyelven programozni. Hogyan kezdjek ehhez hozzá? Tudnátok ajánlani ilyen videó sorozatot vagy Könyvet? Fontos hogy aktuális programverzióval dolgozzon.

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Neked egyelőre abszolút nem fontos az aktuális programverzió :)


Programozás legfontosabb része: "hogyan használjuk a keresőt?"


Úgyhogy keress rá nyugodtan, kismillió online tutorial van (bár erősen ajánlom, hogy a videókat hagyd a fenébe, leírással jobban jársz).

2014. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az aktuális a Java 8, leírásként pedig itt az Oracle oldala:


[link]


ez a legfrissebb, mindig az aktuális verzióról szól. Magyar oldalakat ne keress, mindig késéssel követik az új kiadást.


Azonban az elsőnek is igaza van, mivel visszafelé kompatibilis, ez nem a Python.

2014. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam már könyv alapján és még a szükséges dolgokat sem tudtam leszedni hozzá! mert annyira régi programmal dolgozott a könyv hogy már régen nem úgy volt ahogy akkor. Olyan menüpontokra irányított amik nem voltak a programban.

Mit kell leszedjek ? Ha minden meglesz amit le kell töltenem akkor menni fog videók alapján de addig azt sem tudom mit kell keressek...

2014. szept. 6. 00:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak a nyelvet akarod megtanulni, vagy a programozást is most kezded? Mert ha a második, akkor:


"Olyan menüpontokra irányított amik nem voltak a programban. "


Először ne használj IDE-t ("programot"), felesleges és jobb az alapoktól tanulni.

2014. szept. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mindent most kezdek az elejétől. Mi az az IDE ? ÉS akkor mit töltsek le ? Hogyan csináljam ?
2014. szept. 6. 03:29
 6/10 A kérdező kommentje:

Na ez eddig megvan, letöltöttem a JDK-t innen : [link]

A második letöltés a "samples and demos" az mire való ?

2014. szept. 6. 11:03
 7/10 anonim ***** válasza:

samples and demos: szótár is segít, de ezek példaprogramok.


A JDK pedig pont elég lesz neked, nem kell más, csak egy text editor mellé, mondjuk Notepad++.


Én egy vázlatos leírást tudok ajánlani, a környezet (PATH változó) beállítását is korrekten leírja:

[link]

2014. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a Java-val kezd, ha még abszolút nem programoztál.
2014. szept. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor mivel ?
2014. szept. 7. 01:26
 10/10 anonim ***** válasza:
C vagy Python. Java-ban egy hello worldöt se tudsz úgy megírni, hogy ne kelljen megérteni az objektum orientált programozás alapjait. De az egy abszolút kezdönek még felesleges.
2014. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!