Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy Visual Basic-es (C++)...

Egy Visual Basic-es (C++) alkalmazást készítek, ami le van védve jelszóval, de lehet regisztrálni. Hogyan tudom ellenőrizni a felhasználónevet?

Figyelt kérdés
Most ott akadtam el , hogy nem tudom hogyan elkészíteni azt , hogy ellenőrizze a felhasználónevet , mert különben átírja a jelszót.Hogyan tudom ezt elkészíteni??
2014. szept. 13. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lineáris keresés az érvényes felhasználónevek listáján. Avagy adatbázisnál egy sima SELECT.
2014. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem az alkalmazásban!
2014. szept. 13. 15:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy értem!
2014. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De azt már próbáltam mindenhogyan else-l is if-el is mindennel , de nem megy! (select count,select * from)
2014. szept. 13. 15:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Hmmm, akkor már a logikánál van az elakadás. Írd le, mit szeretnél csinálni, vagyis hogyan működjön a program.
2014. szept. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van egy program ami eddig csak annyit tud , hogy bejelentkezés és regisztráció mysql szerverrel és én azért nem folytatom még , mert , ha egy létező felhasználónevet írok be akkor felülírja a jelszót és én azt szeretném elérni , hogy , ha van egy felhasználónév az adatbázisban akkor azzal már ne lehessen regisztrálni.
2014. szept. 13. 16:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Aha, világos. Akkor annyit kell tenned, hogy:

1) lekérdezed (SELECT) azokat a felhasználóneveket, amik egyeznek a beírt névvel (WHERE)

2) a lekérdezés eredménye biztos valami struktúra/objektum lesz, amiből lekérdezhető az eredmény sorok száma

3) ha ez 0, akkor még nincs ilyen név, ha 1, akkor már van. (ha nagyobb mint 1, akkor meg ciki van)

2014. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aha tehát Select * from database.table where uname= '"&Textbox1.text&"' ??? Utána If count 1 then messagebox.show("üzenet") else Insert into database.table (uname,pword) .... ????
2014. szept. 13. 16:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát kábé.
2014. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet nélküled biztos , hogy nem ment volna , de most jó!!! Ezért nagyon-nagyon hálás vagyok neked!!!
2014. szept. 13. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!