Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Chat - egy oldalt vagy kódot...

Chat - egy oldalt vagy kódot ha kérhetnék (? )

Figyelt kérdés
oldalamra akarnék egy chatet. rányomunk átirányít (mondjuk) chat.html-re ott bejön egy ablak beírod a neved, (egy jegyzettömbbe mentse ezt le ha lehet pl.: IDŐ - NÉV - IP Cím) behozza a chatet ahova ha írok akkor azt látja mindenki a chatbe. és ha más ír akkor azt én is látom. és lehetőleg mentse le a chat.txt be. később részletezem ha nem érthető.
2014. szept. 14. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyid van rá?


Amúgy kész chat boxok vannak, de nem fognak a szerveredre naplózni:

[link]

2014. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"egy jegyzettömbbe mentse ezt le"

Egy MIBE?!?!?

G.

2014. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

illusztrálom:


www.oldalam.hu/index.html. ezen rányomok a Chat gombra / fülre.

átirányít: www.oldalam.hu/chat.html. itt bejön egy ablak, amibe be kell írnom egy felh. nevet.

le okézom. behozza a cahtet és kész. nem úgy, hogy pl. chat.cbox.akármi, hanem az én oldalamon egy külön HTML-be van benne.

2014. szept. 14. 13:34
 4/10 A kérdező kommentje:
2.nak... JEGYZETTÖMB! Tudod! Notepad!..... -_-
2014. szept. 14. 13:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Cbox is beilleszthető, azért linkeltem...
2014. szept. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
LOL.. jegyzettömb egy program, amire te gondolsz az egy fájlformátum, és .txt a kiterjesztése.
2014. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5.nek a Cbox-ba amikor a chatnél vagyok, akkor az ékezetes ketüket ?-nek írja, és ezt nem is lehet átírni, ezért nem felel meg. 6.-nak Akkor kijavítani kéne és segíteni, nem csak okoskodni.
2014. szept. 14. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:

#1 #5 vagyok


Van egy vagon másik chat box is:

[link]

2014. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt csináltam :D
2014. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért nem írsz egyet te? AJAX-szal olvasgatod mondjuk 3 másodpercenként a chat.txt-t és AJAX-szal küldöd a beírt üzenetet is. Csak egy div tartalmát kell frissítgetni, semmi ördöngős nincs benne.

Ha már kezd nagyra hízni a chat.txt, akkor csinálhatod azt, hogy csak X db-ot küldesz el a kliensnek, vagy bevezetsz egy ID-t a fájlba (mondjuk minden sor elején egy szám). A kliens elküldi a legutolsó ID-t, ami még megvan neki és szerver oldalon csak az annál újabbakat küldöd vissza.

2014. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!