Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nézik le annyira a...

Miért nézik le annyira a programozókat?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy a cégeknél egy semmihez nem értő fejes dolgozik, és úgy bánik a programozókkal mint a kutyákkal. "Tessék itt az alamizsna programozd le a többmilliós bevételem". Én is programozó vagyok, és nagyon el vagyok szomorodva ez miatt. Miért becsülnek többre egy marketinges mint egy programozót? Ha nem lenne programozó nem lenne mit marketingelni. Lehet hogy azért van mert az előző évtizedben elkezdtek szaporodni a programozók, mert mindenki pénzt akart? Na én pont nem ez vagyok, szeretek programozni, de elszomorít ez a dolog.

#marketing #programozó #nem tisztelik
2014. szept. 24. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen paraszt a főnököd. Válts munkahelyet.
2014. szept. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 P.O.C. ***** válasza:
77%

Ugyan ez van egy gyárban is, ott is lenézi a menedzsment, a kétkezi termelő munkát végzőket munkásokat.


Egy IT profilú cégnél, meg a programozó az aki a termelő munkát végzi. Ez van, ilyen az emberi természet. Tudod ha egy darab szart befőttes üvegbe raksz, és felrakod a szekrényre, az utána máris ízletes gyümölcslekvárnak képezi magát.

2014. szept. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Megértelek a leírtak miatt. De Magyarországon nem csak a programozókat nézik le, hanem bárkit aki keményen és becsülettel megdolgozik a pénzért. Akkor is ha sokat keres. Például a vezetők úgy érzik hogy könnyen szerzik a jövedelmüket, ezért lenézik azt aki megdolgozik érte.

Van is egy mondás a Bibliában: "Sertések elé igazgyöngyeitek ne szórjátok, mert eltapossák és belétek marnak."

Vagyis a programozó igazgyöngyöt szór a szó szerint disznók elé, mivel az idézet szerinti viselkedésükkel ők maguk bizonyították be hogy disznók.

Én is átéltem hasonlót, de én szabadenergia generátorok kutatásán-fejlesztésén dolgoztam egy nagy cégnél. Mindenki szinte hülyének nézett, az sem számított hogy nagyon jól éltem. Aztán amikor már nem alkalmazottként csináltam, hanem kizárólag magam részére, akkor már nem nézett le senki, hanem éppen ellenkezőleg, én nézem le az olyan embereket akik nem becsülik meg jótevőiket.

2014. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3

Milyen "jótevőikről" beszélsz? A munkaadó nem jótevő. Neki is ugyanannyira szüksége van a munkavállalókra, mint viszont. (Igaz egy jó fejlesztő találhat munkát egyéni vállalkozóként is, és akkor nincs is főnöke - bár ez szakterület függvénye is.)

2014. szept. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4-es, félreértetted soraimat, mert nem írtam hogy a munkaadó jótevő. Éppen azt írtam, hogy a programozó a jótevő, ő tesz jót a munkaadójával.
2014. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4-es, és amelyik munkaadó nem becsüli meg jótevőjét, vagyis a keményen dolgozókat, én azt a munkaadót nézem disznónak, senkinek.
2014. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja, csak ez a mondat azt sugallta, hogy olyanná váltál, mint a korábbi főnököd és lenézted az alkalmazottakat, akik nem becsülik meg a jótevőjüket, azaz téged.


"Aztán amikor már nem alkalmazottként csináltam, hanem kizárólag magam részére, akkor már nem nézett le senki, hanem éppen ellenkezőleg, én nézem le az olyan embereket akik nem becsülik meg jótevőiket."


#1-es és #4-es voltam

2014. szept. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es, nem érzem hogy olyanná váltam volna mint a főnököm. Ugyanis én nem másokkal dolgoztatok, nem élősködök mások munkájából, hanem kizárólag magam dolgozom. És azt nézem le, aki valaha nem becsülte meg jótetteimet, akik nem alkalmazottak voltak hanem az élősködőim. Dolgozó embert ma sem nézek le. Ez nagy különbség a volt főnökeim és köztem.
2014. szept. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze, most már világos, csak kicsit félreérthető volt az idézett mondat.
2014. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ha valaki "szabadenergia generátorok kutatásán-fejlesztésén" dolgozik, akkor azért más a helyzet. Mégis mit kéne itt elérni? Azért a kemény munka és a fizika megcáfolása között van különbség.

2014. szept. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!