Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Delphi, adatbázis problémák?

Delphi, adatbázis problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy kaptam egy Delphiben írt alkalmazást.

Megvan hozzá az adatbázis amit configurálni kellett a BDE adminisztrátorban. Megadom neki a beállításokat és amikor el akarom indítani az alkalmazást, akkor az első hiba, hogy 'No index for fields...'.

Gondoltam megpróbálom megoldani, indexeltem de a következő, hogy egy táblát hiányol vagy egy tábla mezőt...

Beszéltem azzal az aki küldte az alkalmazást és azt mondta, hogy ennek rendesen működnie kellene és az adatbázis rendben van, mert másoknál (kb 30 gépen) működik.

Valaki tud ehhez valami megoldást? Találkozott ilyesmivel?

Próbáltam 32 és 64 bites Windowsokon.

Ezt már csak ilyen megjegyzés képen írom ide lehet, hogy hülyeség: Én arra gondolok, hogy valami nyelvi beállítás a rossz, mert volt valami olyasmi hiba, hogy nem talál egy mezőt, és ékezetes betűkkel kereste, de amikor megnyitottam a táblát, akkor az a mezőnév ékezet nélkül volt odaírva és hiába írtam át ékezetesre mindig visszaállította "o" betűre. Egyébként "ő" kellett volna. Egyéb ékezetes karaktereket nagyjából rendben találtam.



#Delphi #DBE
2014. szept. 24. 12:29
 1/6 Tengor ***** válasza:
100%

Biztosan tudni fogjuk, hogy mi a probléma egy más által írt programba, aminek a forráskódjába még csak esélyünk sincs belenézni. Nah nem baj, hátha valamelyik kolléga majd beveti a varászgömbjét!


Ha érdemi megoldást szeretnél, akkor nyúzd a szoftver készítőjét!

2014. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mezőnévnek amúgy sem tanácsos élezetes karaktereket használni. Ha nem használsz ékezetes neveket, úgy is hibát ad?

Egyébként meg igaza van az első válaszolónak, egy egyedi fejlesztésű program egyedi hibáját inkább a fejlesztővel kellene megbeszélni. Bár ahogy látom, ő sem áll a helyzet magaslatán.

2014. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bevallom, hogy én is meglepődtem az ékezetes karaktereken, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy jó szakember, csak ezt most egyáltalán nem értem. Elviekben nem lehetne gond, de gyakorlatban meg van. Azért köszönöm a hozzászólásokat.
2014. szept. 24. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ékezetes karaktereket használ a szoftveren/adatbázison belüli azonosítókban, és te hiszed, hogy jó szakember? Akkor megtaláltam a hibát.


Mellesleg, ahogyan Tengor is próbált rámutatni: Forráskód nélkül ebből sok megoldás nem fog kisülni.

2014. szept. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, igazatok van, sajnos forráskódom nincs, csak exe állományom egyelőre. Azért köszönöm mindenkinek, hogy időt szánt a válaszra!
2014. szept. 28. 13:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán rugdosd valagba a "fejlesztőt", hogy takarítsa el az ékezeteket. Jó esélyed van rá, hogy megoldja a problémát. Rövid távon. Hosszú távon egy kompetens kolléga volna a megoldás...
2014. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!